(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند ؟

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند : عمل زیبایی واژن از جمله جراحی های زیبایی است که طی این سال ها در بین خانم های ایرانی پرطرفدار شده است. یکی از این عمل های زیبایی ، جراحی لابیاپلاستی است. در این مقاله علاوه بر آشنایی با این عمل زیبایی واژن به شما خواهیم گفت که چه خانم هایی نباید لابیاپلاستی را انجام دهند .

عمل جراحی لابیاپلاستی چیست ؟ چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند

جراحی لابیاپلاستی یکی از انواع عمل زیبایی واژن است. این نوع جراحی روی لابیاهای واژن صورت می گیرد. لابیاپلاستی برای کوچک کردن ، زیبایی واژن و قرینه کردن لب های بیرونی و درونی واژن انجام می شود. چون این جراحی بیرون از پرده بکارت انجام می شود در بین دختران نیز با استقبال روبه رو شده است. هدف عمل لابیاپلاستی کوچک کردن لابیای بزرگ ، قرینه سازی لابیاها و زیبایی واژن است. این عمل توسط متخصص و جراح زنان انجام می شود. در این جراحی بخش هایی از لابیا بریده می شود تا لابیاها کوچکتر یا متقارن شوند. لابیاپلاستی با لیزر یا به کمک تیغ جراحی که تهاجمی تر است انجام می شود. برای گرفتن بهترین نتیجه از جراحی خود، باید به مراقبت های بعد از لابیاپلاستی توجه کنید تا دچار عفونت یا مشکل دیگری نشوید.

در صورتی که مایل به انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر هستید و به دنبال یک دکتر خوب برای لابیاپلاستی می گردید، ما به شما خانم دکتر سیما مظفرجلالی را پیشنهاد می کنیم. خانم دکتر مظفرجلالی از اولین متخصصان زنان در تهران هستند که مطبشان به لیزر مونالیزا مجهز شد و سال ها تخصص و تجربه در زمینه درمان بیماری ها ایشان را به یکی از بهترین متخصصان زنان در غرب تهران بدل کرده است. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره ۸۸۲۶۳۴۲۸ تماس حاصل فرمایید.

چرا عمل لابیا پلاستی انجام می‌شود ؟

عمل لابیاپلاستی ممکن است به دلایل زیبایی یا به دلایل پزشکی انجام شود. زیرا لابیای بزرگ یا نامتقارن بر زندگی جنسی و زندگی روزمره آن ها تاثیر منفی داشته است و صرفا به دلیل زیبایی انجام نمی شود. این جراحی معمولا برای خانم هایی انجام می شود که :

  • اندازه لابیای آنها باعث می شود، هنگام نزدیکی احساس گیر کردن، درد یا کشیدگی داشته باشند.
  • کاهش اعتماد به نفس و کاهش میل جنسی برای برقراری رابطه به خاطر ظاهر لابیاها.
  •  احساس ناراحتی و سوزش موقع پوشیدن لباس هایی مانند شلوار جین یا لباس زیر.
  • خانم هایی که از ظاهر لابیای خود راضی نیستند.
  • احساس ناراحتی موقع ورزش کردن.
  • انشعاب مسیر ادرار به خاطر بزرگ بودن لابیا.

تمام مشکلات بالا به کمک جراحی لابیاپلاستی رفع می شوند. اما انجام این جراحی برای همه بانوان امکان پذیر نیست. ( چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند )

جراحی لابیاپلاستی برای چه کسانی ممنوع است ( چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند )

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند : جراحی لابیاپلاستی برای خانم هایی توصیه نمی شود که در یکی از شرایط زیر قرار دارند:

سنین کمتر از ۱۸ سال

دخترانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند، هنوز در مرحله بلوغ جنسی هستند و لابیاهای آن ها در حال رشد است. نتیجه جراحی در این دختران موقتی است. بهتر است عمل لابیاپلاستی را بعد از ۱۸ سالگی انجام دهید. بهترین سن برای انجام این عمل سنین ۲۰ تا ۵۵ سال است.

سنین بالای ۵۵ سال

در سنین بالاتر از ۵۵ سال، بهتر است لابیاپلاستی انجام ندهید. زیرا در این سن، جوش خوردن زخم ها طولانی تر و سخت تر است. ممکن است به همین دلیل دچار عفونت های بعد از عمل شوید. برای جلوگیری از بروز عفونت به خانم های بالای ۵۵ سال انجام این عمل توصیه نمی شود.

بارداری

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهندعمل لابیاپلاستی در دوران بارداری به مادران باردار اصلا توصیه نمی شود. زیرا :

  1. تورم و بزرگ شدن لابیا در زنان باردار به دلیل تغییرات هورمونی صورت گرفته و بعد از زایمان این حالت برطرف می شود.
  2. برای لابیاپلاستی باید از داروی بی حسی استفاده می شود که برای جنین با عوارضی همراه است.
  3. موقع زایمان طبیعی لابیاها دچار کشیدگی و تغییر شکل می شوند.
  4. خانم های باردار می توانند ۲ تا ۴ ماه بعد از زایمان، لابیاپلاستی را انجام دهند.

اگر بعد از زایمان خود مایل به انجام لابیاپلاستی هستید، ما به شما خانم دکتر سیما مظفرجلالی را پیشنهاد می کنیم. خانم دکتر مظفرجلالی با داشتن سال ها تخصص و تجربه در زمینه جراحی های زیبایی واژن ، یکی از بهترین متخصص زنان در غرب هستند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره ۸۸۲۶۳۴۲۸ تماس حاصل فرمایید.

ابتلا به زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی

خانم هایی که زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی دارند به هیچ وجه نباید عمل لابیاپلاستی انجام دهند. چون هر نوع دستکاری روی واژن ممکن است باعث بیشتر شدن زگیل یا تبخال شود.

وجود عفونت و زخم های درون واژنی

خانم هایی که مبتلا به بیماری های عفونی واژینالی هستند یا داخل واژن آن ها به هر دلیلی زخم وجود دارد نباید لابیاپلاستی انجام دهند. درمان این مشکلات مهم تر از عمل لابیاپلاستی است. این دسته از خانم ها می توانند لابیاپلاستی را بعد از درمان عفونت واژینالی یا زخم ها واژنی انجام دهند.

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند

وجود مشکلات عاطفی در رابطه با همسر

زیبایی واژن می تواند روی اعتماد به نفس یا افزایش میل خانم ها در برقراری رابطه با همسر خود تاثیر مثبتی داشته باشد. اما در مورد خانم هایی که با مشکلات عاطفی با همسر خود مواجه هستند، افزایش جذابیت جنسی به رفع مشکل آن ها کمکی نخواهد کرد. آنها بهتر است به جای انجام لابیاپلاستی یا سایر عمل های زیبایی واژن ( واژینوپلاستی ، پرینورافی ، سفید کردن واژن و تنگ کردن واژن ) از مشاور خانواده کمک بگیرند.

سخن پایانی

لابیاپلاستی یکی از انواع عمل های زیبایی واژن است که برای کوچک کردن واژن یا قرینه سازی لابیاها انجام می شود. لابیاپلاستی به جز دلایل زیبایی، به دلایل پزشکی نیز برای خانم هایی که لابیای بزرگ دارند صورت می گیرد. همه خانم ها نمی توانند این عمل را انجام دهند. برای برخی افراد محدودیت هایی برای انجام این عمل وجود دارد. مثلا لابیاپلاستی برای زنان باردار ، مبتلایان به زگیل تناسلی، تبخال تناسلی، عفونت واژینالی و غیره توصیه نمی شود.

در این مقاله به موضوع خانم هایی که نمی توانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند پرداختیم. در صورتی که سوالی در این مورد دارید می توانید از بخش نظرات آن را مطرح کنید. برای دیدن پاسخ خود به این صفحه برگردید.

پاسخ

چهار + 13 =

Call Now Button