(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

تشخیص زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یکی از رایج ترین انواع عفونت های منتقله از رابطه جنسی است. تقریبا تمام افراد فعال جنسیتی که با افراد متعددی د رابطه هستند، با حداقل یک نوع ویروس پاپیلومای انسانی( (HPV، ویروس که باعث زگیل های تناسلی می شوند دچار می شوند. در برخی موارد در طول زندگی آنها آلوده می شوند. زنان مبتلا به زگیل های تناسلی نسبت به مردان اندکتری دارند.

همانطور که از نامش بر می آید، زگیل های تناسلی بر روی بافت های مرطوب ناحیه تناسلی تاثیر می گذارند. زگیل های تناسلی ممکن است مانند کوچک و گوشتی و یا ظاهر گل کلم مانند داشته باشند. در بسیاری از موارد، زگیل ها بسیار کوچک هستند به طوری که قابل مشاهده نمی باشند.

تشخیص زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست ؟

زگیل های تناسلی مانند زگیل هایی که در جای بدن شما ظاهر می شوند، توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. برخی از گونه های HPV می توانند زگیل های تناسلی ایجاد کنند، در حالی که برخی دیگر می توانند سرطان ایجاد کنند. واکسن ها می توانند در برابر برخی سويه های HPV تناسلی محافظت کنند

علائم ایجاد زگیل تناسلی

در زنان زگیل تناسلی ممکن است بر روی دیواره های مهبل (واژن)، ناحیه بین ناحیه تناسلی خارجی و مقعد، کانال مقعد و دهانه رحم رشد کند. در مردان، ممکن است بر روی نوک یا آلت تناسلی، اسکروتوم یا انسداد رخ دهد. زگیل تناسلی همچنین می تواند در دهان یا گلو یک فرد که تماس جنسی دهانی با یک فرد آلوده داشته باشد، رشد کند.

گاهی ممکن است زگیل تناسلی در دهان افراد نیز ایجاد شود.

علائم و نشانه های زگیل تناسلی عبارتند از:

رزگیل تناسلی ممکن است خیلی کوچک و مسطح باشد که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود. با این حال، گاهی اوقات زگیل های تناسلی ممکن است به خوشه های بزرگ تبدیل شوند.

علل ایجاد زگیل تناسلی

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) باعث زگیل می شود. بیش از ۱۰۰ نوع مختلف HPV وجود دارد که به طور خاص بر ناحیه تناسلی تاثیر می گذارد. HPV از طریق تماس جنسی گسترش می یابد. در بیشتر موارد، سیستم ایمنی بدن شما HPV را می کشد و هیچ نشانه ای از عفونت باقی نمی ماند.

عوامل خط  در زگیل تناسلی

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تخمین می زند که تقریبا تمام افراد فعال از نظر جنسی با حداقل یک نوع HPV در چند نقطه در طول زندگی خود آلوده تبدیل خواهد شد. عواملی که می توانند خطر ابتلا به آلوده را افزایش دهند عبارتند از:

داشتن رابطه جنسی با چندین شرک جنسی

داشتن یک عفونت دیگر

داشتن رابطه جنسی با یک شریک که سابقه جنسی آن را نمی دانید

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ و ۰۲۱۸۸۲۶۳۹۵۳ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

عوارض جانبی

عوارض زگیل تناسلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

سرطان دهانه رحم

سرطان دهانه رحم با ارتباط نزدیک با عفونت HPV تناسلی ارتباط دارد. انواع خاصی از HPV نیز با سرطان سرطان مقعد، سرطان آلت تناسلی و سرطان دهان و گلو همراه است. عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی همیشه منجر به سرطان نیست، اما آن را هنوز هم مهم برای زنان به آزمایش پاپ اسمیر به طور منظم، به خصوص اگر شما شده است با انواع معرض خطر بالاتری از HPV آلوده.

مشکلات در دوران بارداری

زگیل تناسلی ممکن است در دوران بارداری مشکلی ایجاد کند. زگیل می تواند بزرگ شود، و ادرار کردن آن مشکل است. زگیل بر روی دیواره واژن ممکن است توانایی بافت واژن را در طول زایمان کشید. زگیل های بزرگ در ناحیه تناسلی یا در مهبل (واژن) ممکن است در هنگام زایمان کشیده شوند.

جلوگیری

واکسیناسیون

یک واکسن به نام Gardasil از چهار نوع HPV که باعث سرطان می شود محافظت می کند و برای جلوگیری از زگیل های تناسلی استفاده می شود. در سال ۲۰۱۴، اداره غذا و داروی ایالات متحده یک واکسن به نام Gardasil 9 را تأیید کرد که از ۹ نوع HPV محافظت می کند.

واکسن دیگری که Cervarix نامیده می شود، از سرطان گردن رحم محافظت می کند اما نه زگیل های تناسلی.

این واکسن ها موثرتر است اگر به کودکان داده شود تا قبل از اینکه آنها فعال شوند. تحقیقات نشان داده است که افراد زیر ۲۱ سال و ۲۱ تا ۳۰ ساله که واکسن HPV را دریافت می کنند می توانند خطر ابتلا به زگیل های تناسلی را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

عوارض جانبی واکسنها معمولا ملایم و شامل درد در محل تزریق (بازو)، سردرد، تب درجه پایین یا علائم آنفولانزا است. گاهی اوقات پس از تزریق، به خصوص در نوجوانان، سرگیجه یا خستگی رخ می دهد.

مقالات مرتبط

لابیاپلاستی چیست؟

هزینه عمل لابیاپلاستی

تنگ کردن واژن با نخ

سفید کردن واژن با لیزر

مراقبت های لازم بعد لابیاپلاستی

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x