(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

جوانسازی واژن

همه چیز درباره جوانسازی واژن

جوانسازی واژن ، روشی غیر تهاجمی است که چندین روش زیبایی را در بر می گیرد ؛  تزریق فیلر ، لیزر ، پی آر پی و غیره از روش های جوانسازی واژن می باشند ؛ از مزایای روش های فوق ، می توان به عدم احساس درد ، دوره نقاهت بسیار کوتاه ، انجام در مدت زمان کوتاه و غیره اشاره کرد.( تزریق چربی به واژن )

روش های غیر جراحی جوانسازی واژن ، به سرعت عمومیت یافته اند ؛ به خصوص در میان زنان میانسال یا پیرتر که تغییراتی را در اندام تناسلی خود در اثر زایما ن، بهم ریختگی هورمون ، فرایند افزایش طبیعی سن و غیره تجربه کرده اند ، مورد استقبال می باشد.

 پیش از تعیین بهترین گزینه درمان ، متخصص زنان و زایمان به بررسی آناتومی واژن می پردازد ؛ به مرور زمان و با افزایش سن ، واژن دچار خشکی می شود و قسمت های خارجی واژن ، الاستیسیته و استحکام خود را از دست می دهند ؛ چنین حالتی بعد از زایمان نیز اتفاق می افتد ؛ در ذیل ، به طور مختصر در رابطه با برخی از روش های جوانسازی واژن توضیح داده شده است.

جوانسازی واژن

تزریق فیلر

تزریق فیلر به واژن ، یکی از روش های جوانسازی واژن می باشد ؛ با تزریق فیلر ، علاوه بر حجیم شدن ناحیه تناسلی ، علائمی مانند خشکی نیز بر طرف خواهد شد ؛ هیالورونیک اسید ، یکی از مواد طبیعی است که باعث افزایش جذب آب نیز می شود ؛ نتایج این روش ، بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده می باشد.

از جمله مزایای این روش ، می توان به این مورد اشاره کرد که هیچ گونه محدودیت و دوره نقاهتی بعد از تزریق وجود ندارد و فرد سریعا قادر به انجام کارها و فعالیت های خود می باشد ؛ ماندگاری تزریق فیلر در حدود یک تا دو سال است ، البته این مدت زمان به شرایط بدنی خود فرد نیز بستگی دارد.

اما این نکته را باید در نظر داشت ، افراد ذیل نباید تزریق فیلر به واژن را انجام دهند :

 1. افرادی با سابقه حساسیت و آلرژی
 2. افراد دیابتی
 3. افرادی که از اختلالات مربوط به انعقاد خون رنج می برند.
 4. خانم های باردار و شیرده

RF

RF ، علاوه بر این که در تنگ کردن واژن نیز استفاده می شود ، در جوانسازی و تغییر شکل واژن نیز کاربرد دارد ؛ ممکن است در طول درمان ، مقداری قرمزی و التهاب در ناحیه درمان مشاهده شود ؛ اما چند ساعت بعد از درمان ، بر طرف خواهد شد ؛ نتایج این روش همیشگی می باشد و هیچ گونه درد و عوارض جانبی را به همراه ندارد.

درمان با PRP

پلاسمای غنی از پلاکت یا همان PRP ، یکی از روش های کم تهاجمی در جوانسازی واژن می باشد ؛ در این روش ، پلاسما باعث تحریک کلاژن سازی و تولید بافت های جدید و سالم می شود ؛ جهت انجام این روش ، از خود بیمار نمونه خون گرفته می شود ؛ نمونه ۱۵ دقیقه داخل سانتریفوژ گذاشته می شود تا پلاکت ها جدا شوند ؛ سپس پلاسمای غنی از پلاکت ، به نواحی مورد نظر تزریق خواهد شد.

این پلاسما غنی از پلاکت ، سلول های بنیادی و فاکتورهای رشدی می باشد که همگی برای تولید بافت جدید و جوانسازی واژن مهم و ضروری هستند.

از جمله مزایای تزریق PRP در جوانسازی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • افزایش میل جنسی
 • عدم احساس درد حین رابطه جنسی
 • و از این قبیل موارد

جوانسازی واژن ، تنها بر ظاهر ناحیه واژن کار نمی کند ؛ بلکه می تواند باعث تنگ شدن عضلات داخلی و خارجی واژن و در نهایت ، افزایش لذت جنسی نیز شود.

جوانسازی واژن

لیزر

استفاده از لیزر ؛ از جمله روش هایی است که در جوانسازی واژن استفاده می شود و به بهبود ظاهر لابیاها و همچنین تنگ کردن واژن نیز کمک می کند ؛ از دیگر مزایای این روش روشی غیر جراحی ، بدون درد ، افزایش حساسیت و میل جنسی می باشد .

مدت زمان انجام لیزر حدودا پانزده دقیقه می باشد و درمان در چند جلسه انجام خواهد شد.

لیزر مونالیزا تاچ نیز جهت جوانسازی واژن استفاده می شود ؛ این لیزر باعث تحریک کلاژن سازی و رفع علائمی مانند خشکی واژن نیز می شود.

جوانسازی واژن با لیزر، عوارض و مشکلات ناشی از جراحی را ندارد و در مقابل ، نتایج بهتر و مطلوب تری را به همراه خواهد داشت ؛ لیزر ، روش بسیار ایمن و سریعی است و از آن جایی که تنها بر پوشش خارجی واژن اثر می گذارد ؛ کوچک ترین آسیبی را به بافت های زیرین وارد نمی کند.

 1. در صورتی که فرد مقدار بسیار جزئی درد احساس کند ، این ناحیه با لیدوکائین ، بی حس می شود و درد قابل تحمل خواهد بود.
 2. بعد از جوانسازی واژن با لیزر ، نیاز به بستری شدن نیست و بیمار بلافاصله قادر به انجام فعالیت های روزانه خود خواهد بود ؛ فرد باید به مدت یک هفته از رابطه جنسی پرهیز کند ؛ از وان آب گرم یا استخر نیز نباید استفاده شود.

مزایای جوانسازی واژن چیست ؟

ناحیه واژن یک زن بعد از زایمان ، کاهش وزن و تاثیرات طبیعی بالا رفتن سن ، تغییرات قابل ملاحظه ای را تجربه می کند ؛ جوانسازی واژن ، می تواند راه حل فوق العاده ای برای افرادی باشد که در جستجوی بهبود عملکرد ، سلامت و شکل ظاهری واژن خود می باشند.

گفته می شود که روند جوانسازی واژن ، تغییرات فیزیولوژیکی کانال واژن ، دیواره واژن ، پرینئوم و کف لگن را معکوس کرده و شکل فیزیکی ناحیه واژن ناهنجار ، بد شکل و آسیب دیده را بهبود بخشیده و اصلاح می نماید.

این روندها ، اعتماد به نفس زنان را با خلق یک ناحیه واژنی سفت تر ، جوان تر و عمدتا جذاب تر ، افزایش می دهد ؛ به طور کلی روند های جوانسازی واژن ، مزیت های متعدد مهمی را برای بسیاری از زنان به ارمغان می آورد.

چه کسانی داوطلب ایده آل جوانسازی واژن هستند ؟

داوطلبین ایده آل برای گزینه های جوانسازی واژن ، افرادی هستند که شلی واژن بعد از زایمان ، کاهش وزن یا فرایند طبیعی بالا رفتن سن را تجربه کرده و از نظر احساسی از شکل ظاهری واژن ناراضی هستند.

جوانسازی واژن

برای اطلاع از راه های ارتباطی با دکتر سیما مظفر جلالی جراح و متخصص زنان به صفحه تماس با دکتر سایت مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از درمان جوانسازی واژن

 • بیماران پس از جوانسازی واژن ، سریعا بهبودی خود را به دست می آورند و می توانند به محل کار خود بازگردند.
 • استفاده از کیسه های یخ به کاهش تورم ، کبودی و قرمزی کمک به سزایی می کند.
 • بهتر است تا مدت کوتاهی از داشتن روابط جنسی خودداری نمایید.

برخی از خدمات دکتر سیما مظفر جلالی جراح و متخصص زنان

 1. لابیاپلاستی
 2. جراحی زیبایی واژن
 3. تنگ کردن واژن
 4. سفید کردن واژن

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x