(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

درمان خشکی واژن

درمان خشکی واژن

ترشحات واژن باید در هر خانمی وجود داشته باشد .واژن بافت مخاطی می باشد که نیاز به ترشحات دارد در صورتی که عاری از آن باشد فرد مبتلا به عفونت می شود . همانطور که اشک در چشم نباشد باعث ایجاد زخم قرنیه می شود . بنابراین ترشحات نشانه سلامت هر خانم می باشد.بنابراین در صورت کاهش این ترشحات واژن دچار آتروفی یا خشکی واژن می شود که در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم.

صحبت های دکتر مظفر جلالی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان را در این باره بشنوید :

علت خشکی واژن

دکتر مظفر جلالی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان در پاسخ به سوالات بیماران که از علت خشکی واژن می پرسند می گوید : خشکی واژن یا آتروفی واژن بخصوص در خانم های یائسه به صورت ترک هایی دیده می شود که در اثر کمبود استروژن در ناحیه مخاط واژن ایجاد می شود . حتی در اثر کمبود استروژن ممکن است مخاط پیشابراه پرلابه شود و در نهایت باعث ایجاد ناراحتی در خانم ها و حتی عفونت ادراری شود .

درمان-خشکی-واژن

درمان-خشکی-واژن

عوارض خشکی واژن

  • کاهش میل جنسی
  • ناراحتی و احساس درد
  • بی اختیاری ادرار
  • عفونت ادراری

درمان خشکی واژن

  1. لیزر درمانی

بهترین روش برای رفع خشکی واژن لیزر درمانی است . در اثر این درمان ناحیه واژن مرطوب می شود و رشد مجدد مخاط و فعال شدن فیبروپلاست ها شروع می شود . بعد از انجام لیزر بیماران از نتیجه لیزر راضی هستند که هم خشکی واژن درمان می شود و هم بی اختیاری ادرار بهبود می یابد .

  1. دارو درمانی

افرادی که نمی توانند از لیزر استفاده کنند می توانند از استروژن های موضعی استفاده کنند اما میزان بهبودی کمتر از لیزر درمانی است .

 جهت مشاوره با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می توانید با شماره هایی که  ۸۸۲۶۳۴۲۸ – ۸۸۲۶۳۹۵۳تماس حاصل فرمائید .یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

تعداد جلسات درمان خشکی واژن با لیزر

تعداد جسات لیزر درمانی در ۳ جلسه در ماه انجام می شود .نتایج این درمان به تدریج رخ می دهد و این بیماران حتما باید همه جلسات را انجام دهند تا به نتیجه مطلوب برسند . معمولا در صورتی که پوست سبزه ای داشته باشند تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند . اگر فرد نتیجه خوبی از لیزر دریافت نکنند دوز لیزر را بالا می برند .

درمان خشکی واژن با لیزر در سنین بالا

با استفاده از لیزر مونالیزا مشکل خشکی واژن به راحتی و سریع درمان می شود . در خانم های که سن بالایی دارند نه تنها لیزر نقش درمانی دارد بلکه باعث بازیابی نیروی جوانی می شود و انگیزه و اعتماد به نفس آنها را افزایش می دهد . در خانم های جوان نیز لیزر باعث استمرار زیبایی و جوانی و شوق و اشتیاق در روابط گرم زناشویی می شود . لیزر هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و همه افراد در هر سنی می توانند از این روش استفاده کنند .

نتیجه

خشکی واژن عارضه است که باید جدی گرفته شود و نسبت به درمان آن اقدام شود . درمان این عارضه به راحتی با لیزر انجام می شود که برای انجام آن باید به متخصص زنان که دوره های جراحی زیبایی زنان را گذرانده باشد، مراجعه شود .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x