(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

درمان ناباروری در زنان

درمان ناباروری در زنان

می دانستید در اکثر موارد ناباروری قابل درمان است ؟ جدیدترین و پیشرفته ترین روش درمان ناباروری چیست ؟ آیا می توان ناباروری را در زنان با داروهای گیاهی یا طب سنتی درمان کرد ؟ در ادامه با ما همراه باشید .

به چه کسی نابارور می گویند ؟

در صورت تلاش بی وقفه زوجین برای فرزند دار شدن بدون استفاده از روش های جلوگیری به مدت یک سال و بارور نشدن را نازایی می گویند .

درمان-ناباروری-در-زنان

درمان-ناباروری-در-زنان

علت ناباروری در زنان

بر اساس آمار به دست آمده مردان ، ۴۰ % و زنان ۴۰% و علت مشترک ( هم در خانم و هم در مرد ) ۲۰% در علت ناباروری نقش دارند . در خانم ها دلایل مختلفی از جمله :

  • مشکل در تخمک گذاری یا تخمدان

اختلال در تخمک گذاری به سه دسته تقسیم می شود :

  1. اشکال در نوع تخمک می باشد که به دلایل کروموزومی ، التهاب ، عفونت ها تخمک به پالس های هورمونی واکنشی نشان نمی دهد . که درمان خاص خودش را دارد .
  2. پالس های هورمونی از هیپوفیز و هیپوتالاموس ترشح نمی شود که باعث می شود تخمدان نتواند فعالیت کند .
  3. اختلال در تخمک گذاری به شکل PCO یا تخمدان پلی کیستیک هستند که به دلیل افزایش هورمون های مردانه تخمک گذاری اتفاق نمی افتد .
  • دلایل سفاقی

دلایلی که باعث انسداد لوله های رحمی می شود . این اختلال ممکن است به دلایل عفونت یا سابقه جراحی های قبلی باشد . همچنین بیماری اندومتریوز می تواند باعث چسبندگی لوله های رحمی و در نهایت منجر به انسداد لوله ها می شود .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ و ۰۲۱۸۸۲۶۳۹۵۳ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

درمان ناباروری در زنان

در ابتدا باید علت ناباروری مشخص شود تا بتوان درمان مناسب آن را یافت . زیرا اختلال در تخمک گذاری خود دارای انواع مختلفی است مثلا اگراین اختلالبه دلیل کاهش هورمون تیروئید باشد می تواند با یک قرص تیروئید درمان صورت گیرد . گاهی نیز نیاز به استفاده از داروی تحریک تخمک گذاری می باشد . در صورتی که در اثر اختلال در هورمون های مغزی ، مشکل در تخمک گذاری ایجاد شود ، نیاز به آمپول های هورمونی می باشد. در صورتی که نازایی به دلیل تخمدان پلی کیستیک باشد به سادگی درمان صورت می گیرد . بنابراین نوع درمان بسیار اهمیت دارد . در صورتی که چسبندگی لوله و بیماری اندومتریوز وجود داشته باشد بهترین درمان انجام لاپاراسکوپی می باشد .

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

در صورتی که فرد با درمان های ساده تر نظیر iui و هورمون درمانی ، درمان نشود از روش هایی نظیر میکرواینجکشن یا IVF استفاده می شود .

درمان ناباروری با میکرواینجکشن

در ابتدا دارویی برای تحریک تخمک گذاری به خانم داده می شود تخمک هایی ایجاد شده تحت بیهوشی از رحم خارج می شود و داخل تخمک تزریق می شود . بعد از این اقدام جنین به داخل رحم منقل می شود .

درمان ناباروری با ivf

این روش مشابه با روش میکرواینجکشن می باشد تنها تفاوت آن اینست که تخمک خارج شده از رحم خانم در محیط آزمایشگاه در مجاورت اسپرم قرار گرفته و لقاح صورت می گیرد و سپس به رحم خانم منتقل می شود .

آیا همه موارد نازایی درمان می شود ؟

خوشبختانه با پیشرفتهای انجام شده درمانی برای ناباروری وجود دارد و جای نگرانی نیست . افرادی که مشکل ساده تری دارند از روش های ساده و افرادی که مشکل پیچیده و مشکلی دارند با روش های دشوارتر درمان می شوند .

نتیجه

امروزه درمان ناباروری در اکثر موارد قابل درمان می باشد . تشخیص و علت یابی آن بسیار مهم است . بنابراین برای اقدام و درمان آن نگران نباشید .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x