(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

درمان ناباروری

درمان ناباروری در بانوان

درمان ناباروری : در ابتدا ، به تعریف ناباروری می پردازیم ؛ منظور از ناباروری ، ناتوانی در باردار شدن پس از یک سال رابطه جنسی ، بدون استفاده از روش های جلوگیری می باشد ؛ به زوجینی که با این مشکل مواجه شده اند ، توصیه می گردد به هیچ عنوان نگران نباشند ؛ چرا که ، حدودا در ۱۰ تا ۱۵ درصد از زوج ها ، این مشکلات دیده می شود که امروزه ، با پیشرفت تکنولوژی ، قابل حل خواهد بود ؛ بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

درمان ناباروری

علت ناباروری در زنان چیست ؟

ناباروری در بانوان ، می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی ، با توجه به علت آن ، بهترین روش درمانی را به زوجین پیشنهاد می کند ؛ در ذیل ، به برخی از دلایل ناباروری در زنان ، اشاره شده است :

  • اختلال در تخمک گذاری
  • اختلال در لوله های رحم
  • اختلال در گردن رحم یا رحم
  • آندومتریوز
  • مشکلات مربوط به سیستم ایمنی بدن
  • چسبندگی لگن
  • و از این قبیل موارد

درمان ناباروری در زنان

همانطور که می دانید ، روش های بسیار متفاوتی به منظور درمان ناباروری در بانوان ، وجود دارد که در ادامه ، به توضیح مختصر در ارتباط با برخی از آن ها خواهیم پرداخت ؛ با ما همراه باشید.

درمان دارویی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی ، در این روش تلاش می کند تا با استفاده از داروهای باروری ، اختلال ایجاد شده در تخمک گذاری را برطرف کرده و تخمدان را تحریک به آزاد کردن تخمک به اندازه کافی کند.

آی یو آی IUI

در روش آی یو آی که تحت عناون تلقیح درون رحمی نیز شناخته می شود ؛ اسپرم سالم همزمان با دوران تخمگ گذاری ، به طور مستقیم در رحم قرار می گیرد.

حداکثر تعداد دفعات انجام این روش در زوجین ، ۴ بار می باشد و احتمال بارداری پس از مرحله چهارم ، افزایش می یابد.

آی وی اف IVF

در روش آی وی اف یا لقاح مصنوعی ، اسپرم مرد در محیط آزمایشگاه در مجاورت تخمک زن قرار می گیرد ؛ تا لقاح انجام شود و پس از بارور شدن تخمک ها ، پزشک زنان و زایمان و نازایی ، جنین های مناسب را درون رحم انتقال می دهد.

میکرواینجکشن

روش میکرواینجکشن ، شبیه به روش آی وی اف می باشد ؛ اما با این تفاوت که نسبت آن پیشرفته تر است ؛ در این روش ، اسپرم سالم در محیط آزمایشگاه درون تخمک تزریق می گردد و سپس ، همانند روش آی وی اف ، جنین های مناسب درون رحم انتقال داده می شوند.

در آخر مقاله درمان ناباروری

در نهایت ؛ لازم به ذکر است ، در حال حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی در علم پزشکی ، ناباروری در اکثر موارد ، قابل درمان خواهد بود ؛ بنابراین ، نگران نبوده و اقدام به درمان نمایید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x