(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

زایمان سزارین

زایمان سزارین

زایمان سزارین بهتر است یا طبیعی ؟ زایمان سزارین در چند هفتگی انجام می شود ؟ زایمان سزارین چگونه است ؟ آیا هر زن بارداری می تواند زایمان سزارین را انتخاب کند ؟ در ادامه به طور مفصل به این سوالات پاسخ داده می شود .

زایمان سزارین چگونه است ؟

عمل سزارین سابقه چند هزار ساله دارد . در مواردی استفاده می شود که جان مادر در خطر باشد یا مشکلی برای جنین پیش آید در ایران حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد زایمان ها به روش سزارین انجام می شود . در صورتی که در کشورهای پیشرفته حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد انجام می شود که در مواقع مورد نیاز و اورژانسی انجام می شود .

زایمان سزارین

زایمان سزارین

دلایل زایمان سزارین

  • عدم تطابق سر جنین با لگن مادر
  • اختلال در صدای قلب جنین
  • سابقه عمل جراحی در رحم : فرد قبلا زایمان سزارین داشته یا جراحی فیبروم رحم انجام داده است . البته افرادی که یک بار سزارین شده اند می توانند در بارداری بعدی زایمان طبیعی داشته باشد به شرطی که در مرکزی که این زایمان را انجام می دهد ، انتقال خون داشته باشد و اتاق عمل نیز آماده باشد .
  • وضعیت قرار گرفتن جنین در رحم می باشد که مثلا سر جنین بالای لگن قرار نگرفته باشد . اگر جنین گردش و حرکت نداشته باشد انجام سزارین ضروری است .
  • برخی بیماری های نادر قلبی مادر : خانم هایی که اختلال بافت پیوند دارند به نام مارفاندیزیس یا مارفان که در صورتی که قلب را درگیر کند . در این موارد با مشورت متخصص قلب زایمان سزارین انجام می شود .
  • اختلالاتی که در جفت وجود دارد . جفت سررراهی یکی از این موارد است . در این صورت جفت در سر راه کانال زایمان قرار می گیرد و مانع خروج جنین می شود .

دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان از روش های نوینی در این جراحی ها استفاده می کنند. جهت مشاوره با ایشان می توانید با شماره هایی که  ۸۸۲۶۳۴۲۸ – ۸۸۲۶۳۹۵۳تماس حاصل فرمائید .یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

زایمان سزارین در حاملگی دو قلو

در بارداری های دو قلو یا چند قلویی در صورتی که وضعیت قرار گرفتن سر جنین ها پایین باشد بهتر است زایمان طبیعی انجام شود ولی اگر این وضعیت قرار گرفتن سر متفاوت باشد بهتر است زایمان سزارین انجام شود .

عوارض زایمان سزارین بی مورد

سزارین های بی مورد می توانند باعث :

  • چسبندگی های داخل شکمی شوند .
  • ایجاد مشکل در بارداری های بعدی
  • تعداد بارداری های بعدی دچار مشکل می شود . به طور طبیعی هر فرد می تواند ۸ بارداری داشته باشد که با زایمان سزارین بی مورد به ۲ مورد تقلیل پیدا می کند .

در نتیجه نباید سزارین بی مورد انجام نشود .

سوالات متداول زایمان سزارین

افرادی که دیسک کمر دارند شرایط زایمان سزارین را دارند ؟

افرادی که این مشکل را دارند هیچ دلیل خاصی وجود ندارد که نتوانند زایمان سزارین انجام دهند مگر اینکه وضعیت خاصی که مادر باید قرار بگیرد بدین معنا که نتوانند خروج جنین را انجام دهند . در وضعیتی که نتوانند زانو و پای خود را خم کنند .

قبلا تحت عمل جراحی کیست تخمدان انجام داده اند و هم اکنون در هفته ۱۰ بارداری هستند می توانند زایمان طبیعی انجام دهند یا خیر ؟

بله می توانند . زیرا این موضوع ربطی به رحم و لگن و کانال زایمان ندارد .

برای اطلاع از متخصص زنان در تهران به آدرس ذیل مراجعه کنید :

گیشا،بین خیابان ۱۲و ۱۴،ساختمان پزشکان خاتم،طبقه ۳،واحد۱

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x