(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی بهتر است یا زایمان سزارین ؟ در ادامه به توضیحات کامل آن می پردازیم .

یکی از دغدغه هایی مادران باردار انتخاب روش زایمان می باشد . اصولا زایمان طبیعی یک از روش های زایمان بسیار مناسب می باشد به دلیل فوایدی که هم برای مادر و هم برای جنین دارد . بنابراین قطعا برای تولد نوزاد زایمان طبیعی بهتر می باشد . شاید افراد زیادی وجود داشته باشند که مزیت های زایمان طبیعی اطلاع کمی داشته باشند به همین علت در این مقاله در رابطه با زایمان طبیعی و مزیت های آن صحبت شده است .

زایمان طبیعی به تنهایی روش بسیار حساسی می باشد و بایستی با دقت و مهارت بسیاری انجام شود .برخی زا افراد از زایمان طبیعی به دلیل درد آن هراس دارند و از آن فراری هستند .  دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان زایمان طبیعی را با متدها و تکنیک های خاصی انجام می دهد به شکلی که مادر درد بسیار کمی را احساس کند .

 در زایمان طبیعی در حقیقت بچه از کانال زایمان که عبور می کند باعث می شود ریه های بچه از مایعی که داخل ریه قرار دارد خالی شود و آن فشار و دردهای زایمانی که با انقباضات به سینه بچه فشار وارد می کند سبب می شود بچه ای که از مادر متولد می شود نفس کشیدن آن و اولین تنفس آن بهترین نفس باشد .  طی تحقیقاتی که انجام شده است ثابت شده است که بچه هایی که با زایمان طبیعی به دنیا آمده اند از لحاظ تنفسی و از حالت سلامتی نسبت به بچه های دیگر در وضعیت بهتری قرار دارند .

زایمان-طبیعی

زایمان-طبیعی

مادر در هنگام زایمان هوشیار می باشد و می تواند در این عمل دخیل باشد و این احساس که من می توانم و توانمندی یک امر طبیعی را دارم برای مادر یک احساس بسیار مطلوب ایجاد می کند .

فواید زایمان طبیعی

یکی دیگر از فوایدی که که زایمان طبیعی دارد این است که ارتباط بین مادر و بچه بسیار سریع تر و بسیار بهتر رخ می دهد بخاطر این که مادر هوشیار است و در همان لجظه های اول  شاهد به دنیا آمدن بچه خود است و می تواند او را بغل گیرد و لمس کند و نوازش کند و در نتیجه این ارتباط بسیار سریع شکل می گیرد .

مادر بعد از زایمان خیلی سریع به وضعیت قبل برمی گردد مخصوصا ورزش هایی که مخصوص آن دوران می باشد را انجام دهد ، زود مادر می تواند فعالیت های عادی خود را آغاز کند و بنابراین مادر خیلی سریع تر بهبود پیدا می کند . از آنجایی که در زایمان طبیعی مقادیر خون که مادر از دست می دهد بسیار کم است در نتیجه مادر خیلی زود بهبود پیدا می کند و بدن وی سریع تر بازسازی می شود وشرایط بهتری را برای مادر ایجاد کند .

نتیجه زایمان طبیعی

در نهایت توصیه می شود حتما در کلاس های آمادگی زایمان شرکت کنید این کلاس ها موجب می شود با آگاهی کامل روش زایمان خود را انتخاب کنید و دیگر هراس و یا استرسی در رابطه با زایمان و روش آن هراسی نداشته باشید .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x