(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

زایمان

زایمان

اکثر بانوان باردار ، از درد ناشی از زایمان ، واهمه داشته و در این باره ، بسیار نگران می باشند ؛ ما به آن ها توصیه می کنیم ، در این رابطه با جراح و متخصص زنان و زايمان خود ، صحبت کرده و نظر ایشان را نیز جویا شوند و به آن احترام بگذارند ؛ چرا که ، پزشک زنان و زايمان با توجه به شرایط جسمی و روحی شما ، یکی از بهترین روش ها را پیشنهاد می دهد ؛ بنابراین ، در این باره نگران نبوده و با آرامش خاطر دوران بارداری را سپری کنید ؛ همانطور که می دانید ؛ زايمان ، تحت یکی از دو روش زايمان طبیعی و سزارین انجام می گیرد ؛ در مقاله پیش رو ، در رابطه با هر دو آن ها به طور مختصر ، توضیح داده ایم ؛ با ما همراه باشید.

زایمان

زایمان طبیعی

به منظور انجام زایمان طبیعی ، سیستم ایمنی مادر دستکاری نشده و زايمان ، روند طبیعی خود را طی می کند ؛ لازم به ذکر است ، زايمان طبیعی بهترین روش جهت به دنیا آوردن کودک ، می باشد.

زایمان طبیعی ، در طی سه مرحله انجام می گیرد که در ذیل ، به طور مختصر در ارتباط با آن موارد توضیح داده شده است.

  • مرحله اول :

در ابتدا ، دهانه رحم نازک شده و سپس به آرامی باز می شود و در این زمان ، دردهای مادر شروع می شود ؛ زمانی که دهانه رحم از ۴ به ۷ سانتی متر باز شود ، انقباضات شدید شده و درد مادر نیز افزایش می یابد و زمانی که دهانه رحم از ۸ تا ۱۰ سانتی متر باز شود ؛ مادر ، آماده زايمان است.

  • مرحله دوم :

در این زمان ، دهانه رحم به طور کامل باز شده و با انقباضات رحم و همچنین زور زدن مادر ، نوزاد به دنیا می آید ؛ همانطور که می دانید ، در ابتدا سر نوزاد و سپس بدن او خارج می گردد.

  • مرحله سوم :

در مرحله سوم ، نوزاد خارج شده و جفت نیز از دیواره رحم جدا شده و از طریق واژن ، خارج می گردد.

از فواید زايمان طبیعی ، باید به مواردی ؛ از جمله جلوگیری از بروز خطر مرگ ، هزینه کم تر ، خونریزی خفیف ، تسریع در بهبودی ، تسریع در برگشت اندام به حالت قبل ، بروز مشکلات کمتر در بارداری های بعدی و از این قبیل موارد اشاره کنیم.

زايمان سزارین

زايمان سزارین ، تحت یکی از دو روش بی حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام می گیرد ؛ لازم به ذکر است ، جراح و متخصص زنان و زایمان تنها در شرایط اضطراری ، اقدام به انجام زايمان سزارین تحت بیهوشی عمومی ، می کند.

پس از اثر داروی بی حسی ، پزشک زنان و زايمان اقدام به ایجاد برش مورد نیاز ، جهت خروج نوزاد بر روی شکم ، رحم و کیسه آب مادر کرده و سپس نوازد را خارج می کند و پس از بریدن بند ناف و خارج کردن جفت ، برش های ایجاد شده را بخیه می زند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x