(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

عمل برداشتن لابیا

عمل برداشتن لابیا یا لابیاپلاستی

ممکن است ، برای بسیاری از شما این سوال به وجود آید که منظور از عمل برداشتن لابیا چیست ؟ در این مقاله ، به صورت کامل در این مورد صحبت خواهیم کرد ؛ خواندن این مقاله را از دست ندهید.( لابیاپلاستی با لیزر )

دستگاه تناسلی یکی از اعضای مهم بدن می باشد که نقش مهمی در سلامت بانوان و همچنین تولید مثل دارد. همان طور که می دانید این عضو در مردان و زنان متفاوت است. در زنان به دلیل کوتاه بودن مجرا از واژن تا فرج از حساسیت بیشتری برخوردار است. همان طور که سلامت واژن مهم می باشد ؛ شکل ظاهری آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طوری ممکن است منجر به اختلاف و اختلال در روابط زناشویی نیز شود. برای اینکه بدانید برای رفع این مشکل چه باید کرد ؛ در ادامه با ما همراه باشید.

عمل برداشتن لابیا

آناتومی لابیا

در قسمت بیرونی ناحیه تناسلی بانوان ، قسمتی به نام لابیا وجود دارد که دو طرف مدخل ورودی را گرفته است ؛ این ناحیه پوستی تیره تر از سایر بدن دارد. لابیا دارای دو بخش ؛ لبه کوچک ( لابیا مینور ) و لبه بزرگ ( لابیا ماژور ) تشکیل شده است.

اندازه لابیا

لابیا ماژور ، از بافت چربی تشکیل شده است ؛ در صورتی که حجم آن زیاد باشد ، بزرگتر می شود. اندازه لابیا در همه افراد یکسان نیست. در صورتی که یکی یا هر دو لابیا بزرگ باشد با عمل لابیاپلاستی می توان آن را کوچک کرد.

لابیاپلاستی چیست ؟

لابیاپلاستی ؛ جزء محبوب ترین عمل های زیبایی زنان ، می باشد که امکان انجام آن همزمان با دیگر جراحی های زنان ؛ از جمله پرینورافی وجود خواهد داشت ؛ انجام این عمل زیبایی واژن ، علاوه بر اصلاح ظاهر واژن ، موجب تاثیر مثبت بر روی روابط زناشویی نیز شده و بدین ترتیب ، شاهد افزایش اعتماد به نفس بانوان خواهیم بود.

لابیاپلاستی چه کاری انجام می دهد ؟ همانطور که گفته شد ؛ هدف از این جراحی ، کاهش لابیای مینور است تا در زیر لابیای ماژور – محل رویش مو آویزان نشود ؛ لابیاپلاستی را می توان برای کاهش عدم تقارن لبه های واژن نیز انجام داد ؛ زمانی که یکی از لبه ها بلندتر از دیگری است یا متداول تر آن که برای کاهش طول هر دو لابیا ، انجام شود ؛ به طوری که لابیا در لباس شنا پیچ نخورد یا در لباس شنا نمود پیدا نکند.

تکنیک های جراحی لابیاپلاستی

متداول ترین نوع لابیاپلاستی ، تکنیک تریم trim است ؛ در این روش ، بافت اضافی برداشته شده و لبه ها مستقیما دوخته می شود ؛ روش بعدی تکنیک wedge ، است ؛ در این روش ، تکه ای از بافت برداشته می شود و یک مرز طبیعی باقی می ماند ؛ کلاهک کلیتوریس را نیز می توان همزمان برداشت ؛ بستن محل جراحی ، معمولاً با بخیه های قابل جذب انجام می شود.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ ، کمترین خطرات را برای بیمار به همراه دارد ؛ بیشتر زنانی که تحت این عمل ، قرار گرفته اند ؛ عوارض جانبی کوتاه مدت ؛ از جمله تورم یا قرمزی جزئی را تجربه کرده اند که پس از یک یا دو روز کاهش می یابد.

در حین بهبودی از روش مونالیزا تاچ ، پزشک ممکن است به شما توصیه کند از برداشتن وزنه یا فعالیت هایی ؛ مانند ورزش های بدنی و دوش گرفتن گرم خودداری کنید.

همچنین ممکن است ، برخی از دستورالعمل های خاص دیگر برای تسریع روند بهبودی به شما داده شود.

همه چیز درباره عوارض عمل لابیاپلاستی

عمل زیبایی لابیا ، در دسته جراحی های سبک قرار می گیرد ؛ بنابراین ، شایان ذکر است که انجام آن در بانوان ، منجر به بروز عوارض و خطرات جدی نمی گردد ؛ احساس درد ، تورم ، خونریزی کم و از این قبیل موارد از عوارض معمول و اجتناب ناپذیر عمل زیبایی لابیاها ، می باشد که جای نگرانی ندارد ؛ چرا که ، در طی گذشت چند روز برطرف می گردد.

عمل برداشتن لابیا

در رابطه با دیگر عوارض ناشی از عمل برداشتن لابیاها ؛ از جمله نامتقارنی لابیاها ، خونریزی شدید و از این قبیل موارد نیز باید ذکر کرد ، در صورت مراجعه به بهترین جراح زیبایی زنان ، به هیچ وجه با این خطرات مواجه نخواهید شد ؛ اما در غیر این صورت ، احتمال بروز آن ها بسیار افزایش می یابد ؛ بنابراین ، به منظور پیشگیری از بروز عوارض ناشی از عمل زیبایی واژن و همچنین دریافت نتایج مطلوب از آن ، باید به بهترین پزشک زنان مراجعه نمایید.

بدین ترتیب ؛ احتمال بروز عوارض و خطرات عمل برداشتن لابیاها ، به صفر می رسد.

چگونه برای عمل برداشتن لابیاها آماده شویم ؟

اقدامات قبل از لیزر که بیمار باید انجام دهد :

 • عدم استعمال دخانیات ، حداقل دو هفته و یک هفته بعد از آن ؛ نیکوتین می تواند سیستم جریان خون و روند بهبودی را مختل کند.
 • از استعمال هر گونه کرم داخل رحمی و مرطوب کننده خودداری شود.
 • یک روز قبل از عمل ، باید به مقدار زیاد آب بنوشید تا آب بدن ، تامین و واژن مرطوب بماند ؛ نیازی به ناشتا بودن نیست.
 • روز قبل از عمل ، از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • توصیه می شود ؛ صبح روز عمل دوش بگیرید.
 • می توانید قبل و بعد از عمل ، رانندگی کنید.
 • اگر داروی ضد اضطراب قبل از عمل ، تجویز شد ؛ حتما همراه شما قبل و بعد از عمل ، رانندگی کند.
 • بانوان باید توجه نمایند روزی که تحت عمل لابیاپلاستی ، قرار می گیرند ؛ حداقل سه روز از پایان عادت ماهیانه آن ها گذشته باشد.
 • در صورت ابتلا به بیماری های عفونی واژن ؛ در ابتدا باید تحت درمان قرار گرفته و سپس ، تحت جراحی زیبایی واژن قرار گیرید.
 • در روز جلسه مشاوره ؛ امکان این که جراح زیبایی زنان ، پس از انجام معاینات مورد نیاز به شما پیشنهاد انجام تست پاپ اسمیر دهد ، وجود دارد ؛ بنابراین در صورت مواجه با این مسئله ، نگران نشوید.

پس از عمل برداشتن لابیا

 •  بعضی از زنان ، به مدت یک یا دو روز دچار ترشحات آبکی یا لکه بینی سبک می شوند.
 • ممکن است در ناحیه واژن ، تورم یا پر بودن احساس شود.
 • به مدت ۴۸ ساعت ، چیزی داخل واژن قرار ندهید ؛ بدون تامپون یا رابطه جنسی.
 • هنگامی که واژن احساس عادی و بدون ناراحتی می کند ؛ می توان فعالیت های عادی از سر گرفته شود.
 • در ۱ تا ۲ هفته اول پس از درمان ، ممکن است با افزایش رطوبت و لیز شدن واژن مواجه شوید ؛ بعد از اولین ویزیت ، چکاپ یک هفته ای خواهید داشت.

مراقبت های بعد از عمل

 1. پوست ممکن است حساس ، قرمز و متورم باشد ؛ ناحیه لیزر شده ، ممکن است خارش داشته باشد.
 2. هر ۲۰ دقیقه ، از کمپرس سرد یا بسته ژل سرد برای کاهش تورم استفاده کنید.
 3. به آرامی ناحیه لیزر شده را دو تا سه بار در روز با صابون ملایم بشویید ؛ سپس خشک کنید.
 4. از سشوار با حرارت کم ، به جای خشک کردن با حوله استفاده کنید ؛ حوله بر روی زخم کمی حالت سائیدگی دارد.
 5. از برداشتن اجسام سنگین یا ورزش های فیزیکی پر تنش به مدت ۷۲ ساعت اجتناب کنید.
 6. لباس زیر شل و پنبه ای بپوشید.
 7. از پوشیدن جوراب شلواری و شلوارهای تنگ خودداری کنید .

عمل لابیاپلاستی در خارج از کشور

نتیجه این جراحی باعث شده است که افراد زیادی از این جراحی استقبال کنند. لابیاپلاستی ، در کشور ما در چند دهه اخیر به دلیل افزایش آگاهی مردم در این زمینه ، بسیار شایع شده است .

از کجا بفهمیم نیاز به عمل برداشتن لابیا داریم ؟

لابیای بزرگ ، نه تنها در زیبایی تاثیر منفی دارد ؛ بلکه باعث ایجاد ناراحتی در فرد نیز می شود. عدم قرینه بدون لابیاها نیز یکی از مشکلاتی است که باید برطرف شود.

هزینه عمل برداشتن لابیا چقدر است ؟

هزینه عمل زیبایی واژن در هر خانم ، با توجه به فاکتورهای متعدد متغیر می باشد ؛ به همین علت ، به تمامی بانوان متقاضی جراحی زیبایی واژن ، توصیه می گردد ؛ جهت اطلاع از هزینه قطعی عمل برداشتن لابیا ، به جراح زیبایی زنان مراجعه نمایند ؛ ایشان پس از بررسی فاکتورهای مورد نیاز ، هزینه نهایی عمل زیبایی واژن را به شما اعلام می کنند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x