(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران

عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران

عمل تنگ کردن واژن در غرب تهرانعمل تنگ کردن واژن در غرب تهران : تنگ کردن واژن یکی از عمل های سبک زیبایی برای داشتن رابطه جنسی بهتر است. این جراحی کم ریسک در ایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. عمل تنگ کردن دهانه رحم بدون هیچ مشکلی برای خانم های ۲۰ تا ۵۰ ساله انجام می شود. در این مقاله به واژینوپلاستی ، علل گشادی واژن ، علائم گشادی واژن و درمان آن خواهیم پرداخت. شما می توانید از فهرست زیر برای دسترسی به قسمت های مختلف مقاله استفاده نمایید.

عمل تنگ کردن واژن چیست ؟

تنگ کردن واژن ، جراحی است که در آن تنگ کردن عضلات کف لگن و بازسازی و تقویت بعضی از عضلات در بیرون از واژن انجام می شود. تنگ کردن واژن از بقیه ی عمل های زیبایی واژن سخت تر است چون این جراحی روی قسمت های داخلی واژن انجام می شود. شل شدن و گشادی واژن به دو دلیل اتفاق می افتد :

 • زایمان طبیعی

در زایمان طبیعی، عضلات واژن طی زایمان شل و بیش از حد کشیده می شوند اما زمانی مشکل به وجود می آید که این عضلات ضعیف و شل می شوند و این مسئله باعث نارضایتی جنسی می شود. زنانی که چنین مشکلی را تجربه می کنند تمایل به تنگی واژن دارند.

 • بالا رفتن سن

علت دیگر شل شدن و گشادی واژن بالا رفتن سن خانم ها است.

عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران

واژینوپلاستی را می توان به تنهایی انجام داد یا با جراحی های دیگر جوانسازی واژن مثل لابیاپلاستی ، سفید کردن واژن و غیره را ترکیب کرد و همزمان انجام داد.

علائم گشاد شدن واژن را چطور تشخیص دهیم ؟

یک سوال رایج بین بانوان این است که از کجا تشخیص دهیم مشکل شل شدگی و گشادی واژن داریم. گشاد شدن واژن نیز مثل هر عارضه دیگری علائم و نشانه هایی دارد که به راحتی قابل تشخیص است. نشانه های گشاد شدن واژن شامل موارد زیر است :

 1. دیر به ارگاسم رسیدن
 2. خروج باد از واژن
 3. عدم لذت در هنگام دخول و رابطه جنسی
 4. افت کیفیت رابطه جنسی
 5. بی اختیاری ادرار
 6. شل‌شدگی و افتادگی لایه های پوستی واژن

اگر این نشانه ها در شما وجود دارد نگران نباشید. روش هایی برای تنگ کردن دوباره واژن وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

روش های تنگ کردن واژن با جراحی

 تنگ کردن واژن به روش پرینورافی

به فاصله بین ناحیه تناسلی و مقعد پرینه می گویند که در لذت جنسی موثر است. بخشی از پرینه در ۹۰ درصد خانم ها حین زایمان طبیعی دچار پارگی می شود. میزان پارگی در همه یکسان نیست و گاهی خود به خود ترمیم می شود. در بعضی از افراد با تشخیص پزشک عمل تنگی دهانه واژن به روش پرینورافی یا پرینوپلاستی پیشنهاد می شود.

عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران

تنگ کردن واژن به روش واژینوپلاستی

در روش واژینوپلاستی بافت های داخل کانال واژن ترمیم می شوند. جراحی واژینوپلاستی با برداشتن بافت های افتاده و اضافی کانال واژن، دیواره های واژن را ترمیم می کند و باعث تنگ تر شدن آن می شود. این جراحی حدود ۲ ساعت طول می کشد.

 تنگی واژن با نخ ( لیفت واژن )

در این روش با استفاده از نخ های مخصوص لیفت واژن، دهانه واژن بالا کشیده شده و واژن تنگ تر می شود. مدت زمان جراحی تنگی واژن در این روش در مقایسه با روش های دیگر کوتاه تر است. البته لیفت واژن به اندازه روش های دیگر جراحی موثر نیست.

تنگ کردن واژن با لیزرعمل تنگ کردن واژن در غرب تهران

در این جراحی، تنگی واژن با لیزر انجام می شود و برای کسانی مناسب است که گشادی واژن آن ها کم باشد. این روش در سه مرحله به فواصل هر یک ماه و بدون استراحت و بیهوشی انجام می شود و بیمار بعد از یک هفته می تواند رابطه  جنسی داشته باشد. مقاله جوانسازی و تنگ کردن واژن با لیزر اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما می گذارد.

اگر قصد دارید عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران انجام دهید، پیشنهاد می کنیم برای انتخاب روش جراحی از خانم دکتر سیما مظفر جلالی مشاوره بخواهید. ایشان جراح و متخصص زنان و زایمان در غرب تهران هستند و عمل تنگ کردن واژن را به روش های مختلف انجام می دهند. برای مشاوره و دریافت نوبت می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ تماس حاصل فرمایید.

تنگ کردن واژن چه عوارضی دارد ؟

جراحی تنگی واژن جزء عمل های بدون ریسک است. بدترین عارضه ای که تنگ کردن واژن می تواند برای بیمار داشته باشد ایجاد عفونت یا خونریزی خفیف است که احتمال رخ دادن آن بسیار کم است. در صورت رخ دادن نیز توسط پزشک قابل کنترل است.

چه مراقبت هایی بعد از جراحی تنگ کردن واژن باید انجام داد ؟عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران

اگر عمل تنگ کردن واژن با لیزر را انجام داده اید به سرعت بهبود پیدا می کنید اما اگر تنگی واژن با جراحی هایی غیر از لیزر باشد بعد از عمل باید نکات زیر را رعایت کنید :

 • استفاده از قرص های مسکن در سه روز اول بعد از جراحی
 • استفاده از کمپرس یخ و تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی در روز اول پس از عمل
 • نپوشیدن لباس های تنگ
 • حمام طولانی، نشستن در وان  یا رفتن به استخر تا بهبودی کامل ممنوع است.
 • خودداری از انجام ورزشی مثل دوچرخه سواری، اسب سواری و غیره که به محل جراحی شده فشار می آورد.
 • حداقل ۳ تا ۴ هفته بعد از عمل جراحی فعالیت جنسی نداشته باشید و اجازه دهید زخم ها به طور کامل بهبود پیدا کند.

دوره نقاهت تنگ کردن واژن چقدر طول می کشد ؟

در اغلب مواقع ورم و درد در ناحیه جراحی شده وجود دارد ولی طی یک یا دو هفته کمتر می شود. چند روز بعد از جراحی به راحتی قادر به راه رفتن هستید. نتیجه نهایی چند ماه پس از عمل مشخص می شود. بیشتر بیماران در کمتر از یک هفته (۳ تا ۵ روز) به فعالیت های روزانه خود بر می گردند. به طور کلی، دوره نقاهت به روش جراحی تنگی دهانه رحم بستگی دارد. مثلا در تنگی دهانه رحم با لیزر به سرعت بهبود می یابید و به استراحت نیاز ندارید. در روش پرینورافی تقریبا دو تا سه هفته بعد از عمل می توانید به فعالیت های سابقتان ادامه دهید. تا ۶ هفته بعد از عمل نمی توانید رابطه جنسی داشته باشید چون هنوز زخم های شما بهبود پیدا نکرده است. اگر واژینوپلاستی انجام داده اید نیز باید تا حدود ۶ هفته رابطه جنسی نداشته باشید و بهداشت فردی را رعایت کنید.

عمل تنگی واژن برای چه کسانی توصیه نمی شود ؟

خانم های باردار یا افرادی که قصد بارداری دارند :

اگر عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران را عمل قبل از زایمان انجام دهید، زایمان طبیعی برایتان بسیار سخت شده و بعد از زایمان دوباره واژن شل می شود. اما اگر در هر صورت می خواهید این کار را انجام دهید عمل تنگی واژن با لیزر را به شما توصیه می کنیم. تنگ کردن واژن با لیزر برای زایمان طبیعی مشکلی ایجاد نمی کند. در صورتی که از روش های دیگر غیر از لیزر استفاده می کنید باید زایمان تان به صورت سزارین باشد.

خانم های بالای ۵۰ سال :

چون در این سنین بدن در ترمیم خود و بهبود بخیه ها معمولا با مشکل مواجه می شود.

خانم های زیر ۲۰ سال:

چون احتمال تکمیل نشدن رشد جنسی و به بلوغ جنسی کامل نرسیدن دختر وجود دارد.

بهترین مراکز برای انجام عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران کجاست ؟

تنگی واژن جراحی کم خطری است که حتی از سزارین عوارض کمتری دارد. عوارضی که احتمالا ایجاد می کند عفونت یا کمی خونریزی هست که توسط پزشک قابل کنترل است. عوارض این جراحی یا در اثر کم تجربه بودن جراح است و یا در اثر رعایت نکردن اصول بهداشتی. توصیه می کنیم برای انجام چنین جراحی روی عضو حساس بدن تان حتما از پزشکان مجرب استفاده کنید. توصیه های جراح مجرب در مورد رعایت بهداشت بعد از عمل می تواند به شما کمک کند سریع تر بهبودی حاصل کنید. اگر به دنبال یک دکتر خوب برای عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران هستید، پیشنهاد می کنیم با خانم دکتر سیما مظفرجلالی در این مورد مشورت کنید.

هزینه تنگ کردن واژن در غرب تهران چقدر است ؟

هزینه عمل های تنگ کردن واژن به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. نوع جراحی که برای تنگی واژن انتخاب می کنید روی هزینه عمل تاثیر دارد. گاهی اوقات خانم ها همراه با تنگ کردن دهانه رحم می خواهند عمل های دیگر جوان سازی واژن را هم انجام دهند که قاعدتا روی هزینه نهایی تاثیر خواهد گذاشت. در بعضی خانم ها شل شدگی عضلات واژن بسیار زیاد است و در نتیجه عمل تنگ کردن وقت گیر تر و پر هزینه تر خواهد بود. کم هزینه ترین روش برای تنگ کردن واژن، استفاده از لیزر است که البته برای همه خانم ها مناسب نیست.

اگر می خواهید از هزینه عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم از خانم دکتر سیما مظفرجلالی مشاوره بخواهید. ایشان جراح و متخصص زنان و زایمان در غرب تهران هستند و عمل های تنگ کردن واژن را به روش های مختلف انجام می دهند. برای اطلاع از هزینه ها می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ تماس حاصل فرمایید.

سوالات پر تکرار درباره عمل تنگ کردن دهانه رحم

آیا تنگ کردن واژن درد دارد ؟

در ۳ تا ۴ روز اول بعد از عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران داشتن تورم و درد طبیعی است. طی این مدت می توانید از قرص های مسکن طبق تجویز پزشکتان استفاده کنید.

دختران باکره می توانند تنگی واژن را انجام دهند ؟

این عمل برای دختران باکره مناسب نیست چون این جراحی روی دیواره داخلی واژن انجام می شود.

آیا رابطه جنسی باعث گشاد شدن واژن می شود ؟

چنین تصور غلطی در این مورد وجود دارد اما در واقع رابطه جنسی باعث گشادی دهانه واژن نمی شود. رابطه جنسی فقط به صورت موقتی اندازه واژن را تغییر می دهد و بعد از آن واژن به حالت اولیه خود بر می گردد.

سخن پایانی

اگر علائمی که برای گشاد شدن واژن را که در این مقاله گفته شده است دارید، نگران نباشید چون روش های مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد. بهتر است این جراحی را در سنین ۲۰ تا ۵۰ سالگی انجام دهید. برای تنگ کردن واژن خود به مراکز تخصصی و پزشکان معتبر مراجعه کنید. هرچند این یک جراحی کم خطر است اما برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان با متخصصین جراح زنان و زایمان مشورت کنید و به کمک آن ها بهترین روش را با توجه به میزان گشادی واژن تان انتخاب کنید. انتخاب درست نوع عمل تنگی واژن در نتیجه‌ عمل بسیار اهمیت دارد.

امیدواریم در این مقاله به سوالات شما در مورد عمل تنگ کردن واژن در غرب تهران با لیزر و بدون لیزر پاسخ داده باشیم. برای پرسیدن سوالات دیگر در رابطه با تنگی دهانه واژن می توانید در بخش نظرات زیر این مقاله پیغام بگذارید. برای گرفتن جواب سوالات خود به همین صفحه برگردید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x