(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

مشاوره قبل از بارداری

مشاوره قبل از بارداری

مشاوره قبل از بارداری چیست ؟ مشاوره قبل از حاملگی ضروری است ؟ مراکز مشاوره قبل از بارداری در تهران کجاست ؟ مشاوره تلفنی بارداری موثر است یا حضوری ؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم .

مشاوره قبل از بارداری چیست ؟

بسیاری از مشکلاتی که در طی حاملگی رخ می دهد در صورتی که فرد آمادگی لازم را داشته باشد بهتر کنترل می شود . این آمادگی و اطلاعات توسط پزشک متخصص به خانم قبل از بارداری ارائه می شود .

مشاوره-قبل-از-بارداری

مشاوره-قبل-از-بارداری

موارد مورد بررسی در مشاوره قبل از بارداری

  • بیماری های زن

برخی بیماری هایی بر بارداری و جنین تاثیر می گذارد و سلامت آنها را به خطر می اندازد از جمله این بیماری ها :

  1. دیابت

خانمی که دارای بیماری دیابت است برای باردار شدن باید ابتدا بیماری کنترل شود و بررسی هایی انجام شود تا اجازه بارداری داده شود . در صورت کنترل کلوگز بسیاری از عوارض جنینی و مادری قابل پیشگیری می باشد .

  1. فشار خون
  2. صرع

اگر خانمی دارای صرع می باشد و تصمیم به بارداری دارد حتما باید با پزشک متخصص مغز و اعصاب خود مشورت کند و تا حد امکان داروی خود را تعدیل کند حتی در صورت امکان از یک دارو استفاده کنند .

بسیاری از مشکلاتی که در طی حاملگی رخ می دهد در صورتی که فرد آمادگی لازم را داشته باشد بهتر کنترل می شود . این آمادگی و اطلاعات توسط پزشک متخصص زنان به خانم قبل از بارداری ارائه می شود .دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان از روش های نوینی در این جراحی ها استفاده می کنند. جهت مشاوره با ایشان می توانید با شماره هایی که  ۸۸۲۶۳۴۲۸ – ۸۸۲۶۳۹۵۳تماس حاصل فرمائید .یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید . 

  • در این مشاوره آزمایشاتی از خانم گرفته می شود و مشکلاتی که خود فرد به آن توجهی نداشته توسط پزشک تشخیص و برطرف می شود .
  • چاقی : یکی از مواردی که مهم است تا قبل از بارداری بررسی شود ،چاقی و اضافه وزن می باشد که حتما باید کنترل شود. زیرا چاقی عوارضی را در بارداری ایجاد می کند .
  • تالاسمی : در این مشاوره زوجین از وجود تالاسمی بررسی می شوند و در صورتی که تنها یکی از زوجین ناقل این بیماری باشد اجازه بارداری داده می شود در غیر اینصورت پزشک اجازه بارداری نمی دهد .
  • مصرف برخی مکمل ها مانند اسید فولیک یکی از مواردی است که مورد توجه قرار می گیرد و مصرف آن توصیه می شود . تحقیقات نشان داده است مصرف این مکمل می تواند مانع از بروز عوارض بارداری بخصوص ناهنجاری های لوله عصبی شود .

سوالات متداول بیماران

  • حدود یک سال است که ازدواج کرده ام و تصمیم به بارداری گرفتم . ازچه زمانی باید مراقبت های بارداری را شروع کنم؟
  • مشاوره بارداری شامل مجموعه ای از مداخلات است که از طریق پیشگیری و درمان صورت می گیرد که هدف آنها شناسایی مخاطراتی است که جنین را تهدید می کند . مشاوره درباره خطرهای حاملگی و راهکارهای مربوط به پیشگیری باید حداقل ۲ ماه قبل از بارداری انجام شود .

نتیجه 

بنابراین باید توجه داشته باشید قبل از باردار شدن مشاوره را داشته باشید تا از وجود مشکلاتی که ممکن است در بدن باشد ولی اطلاعی از آن نداشته باشید مطلع شوید و کنترل شود تا بتوانیم بارداری طبیعی و بدون عوارضی داشته باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله :

زایمان طبیعی 

زایمان سزارین 

برای یافتن متخصص زنان در غرب تهران می توانید به آدرس ذیل مراجعه کنید :

گیشا ،بین خیابان ۱۲و ۱۴،ساختمان پزشکان خاتم،طبقه ۳،واحد۱

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x