(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

واژینیسموس و متأهلین باکره

واژینیسموس و متأهلین باکره

روابط زناشویی و نیاز جنسی یکی از اساسی ترین نیاز های بشر است که نتیجه آن تولید مثل و امتداد نسل است. این نیاز یکی از پررنگ ترین جنبه های زندگی مشترک را تشکیل می دهد. همانطور که به وضح برای شما روشن است، نداشتن رضایت جنسی بین زوجین از مهمترین علل سردی رابطه و گاها از هم پاشیدن آن است.
شاید برخی از نارضایتی های جنسی به علت مشکلات روحی باشد ولی گاهی ممکن است کمرنگ شدن رابطه جنسی به علت اختلالات و بیماری های جنسی  نیز ایجاد شود. اغلب، واژه اختلالات جنسی، عدم نعوظ و یا انزال زودرس در مردان را تداعی می کند، ولی باید بدانید بیماری ای به نام واژینیسوس نیز می تواند مردان را از داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش از سمت همسرانشان محروم کند. واژینیسوس اختلالی در جامعه زنان بوده که از علل خاموشی حرارت رابطه عافطی و مرگ تدریجی آن است.

در ادامه علل ایجاد این بیماری و مشکلاتی که در پی خواهد داشت را از زبان دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان و زایمان می خوانید:

اختلال واژینیسموس

واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس اختلالی در بانوان بوده که موجب اسپاسم عضلانی شدید ماهیچه های در برگیرنده واژن می شود. نکته مهم در این اختلال نبود اراده و کنترل بانوان در بروز آن است.
مختل شدن رابطه جنسی به علت گرفتگی عضلات، درد و سوزش باعث می شود که بانوان دفعات ارتباط جنسی را کمتر کنند. اما گاها برخی از بانوان به علت ترس از دست رفتن رابطه عاطفی با متحمل شدن درد بسیار سعی در نگاه داشتن آن دارند. سفت شدن غیر ارادی واژن ممکن است به حدی باشد که امکان دخول وجود نداشته و حتی با تحمل درد هم نتوان رابطه جنسی را برقرار کرد.

انواع واژینیسموس

اختلال واژینیسموس به دو علت رخ می دهد که به شرح زیراست:
گاهی واژینیسموس از ابتدای رابطه جنسی وجود داشته که دخول را غیر ممکن کرده و اغلب زوجین رابطه را با درد و ناراحتی به اتمام می رسانند. در این نوع از واژینیسموس زنان اغلب باکره می مانند.
در نوع دیگر واژینیسموس زوجین بعد از سپری شدن مدتی از رابطه جنسی بی نقص دچار این مشکل شده و همسرشان به دلایلی از قبیل ضربه به واژن، زخم، تولد نوزاد و جراحی به واژینیسموس مبتلا می شود. حالت اول را واژینیسموس اولیه و حالت دوم را واژینیسموس ثانویه می گویند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ و ۰۲۱۸۸۲۶۳۹۵۳ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

علت ابتلا به واژینیسموس

اگرچه دلایل علمی قطعی برای واژینیسموس وجود ندارد، اما مهمترین علت آن ترس از دخول پر درد و خونریزی و پارگی است که موجب نوعی ترس روانی شده که بانوان را از تجربه رابطه جنسی برحذر می دارد. مردان باید بدانند که اصرار برای داشتن رابطه شدت ترس را در بانوان بیشتر کرده و نتیجه را معکوس و تمایل به رابطه را کمتر خواهد کرد. بنابراین علت واژینیسموس را بیشتر مشکلات روانشناختی می دانند تا مشکلات زیستی.
از دلایل شناختی ای که موجب واژینیسموس می شود می توان موارد زیر را نام برد:
عدم آگاهی از چگونگی فعالیت جنسی
ترس از بارداری
عدم آگاهی از اندام زنانه از سوی مردان
تفاوت های فرهنگی زوجین
تجربه خشونت و آزار جنسی
دریافت اطلاع نادرست در رابطه با فعالیت جنسی

درمان واژینیسموس

باید این نوید را بدهیم که زوجینی که از این بیماری رنج می برند، می تواند با انجام برخی اقدامات و توجه برخی نکات گرمای رابطه را برگردانده و از داشتن رابطه جنسی موفق لذت ببرند. هم اکنون با رو شهای جدید درمانی ۹۹ درصد از مبتلایان به این بیماری درمان می شوند.
بانوان باید ابتدا از عدم مشکل طبی و روانشناختی خود اطمینان یافته و در مرحله بعد از درمان هایی مثل گشاد کردن واژن به صورت تدریجی و با استفاده از گشاد کننده های پلاستیکی و شیشه ای بهره مند شوند.
بانوان می توانند بعد از استحمام با آب گرم و استفاده از ژل های واژن رابطه آرام بخشی را تجربه کنند.

درمان واژینیسموس چه مقدار طول می کشد؟

درمان این بیماری معمولا تا ۱ سال به طول خواهد انجامید، لذا استفاده از روش های فوری مثل: آمیزش در بیهوشی زن و یا تزریق بوتاکس جهت فلج کردن عضلات اطراف واژن می تواند اثرات زیستی و روان شناختی غیر قابل جبرانی را به بار آورد. بنابراین پیشنهاد می کنیم با مراجعه به بهترین متخصص زنان و زیبایی و گرفتن مشورت جهت انجام درمان، رابطه جنسی خود را نجات دهید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x