(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

پرده بکارت

پرده بکارت

پرده بکارت ، غشایی است که دقیقا پشت ورودی واژن ، قرار گرفته است . معمولا در طی اولین رابطه جنسی ، از یک یا چند ناحیه دچار پارگی خواهد شد . شکل سوراخ پرده بکارت ربطی به سلامت آن ندارد .

انواع پرده بکارت

پرده بکارت از نظر شکل سوراخ وسط ، به انواع حلقوی ، دندانه دار ، هلالی ، کنگره دار و.. تقسیم می شود . پرده بکارت بافت بسیار نازکی است که به صورت ناقص واژن را پوشش می دهد . در صورتی که به صورت کامل واژن را پوشش دهد . پرده بکارت بسته نامیده می شود که از طریق جراحی باید مسیر آن باز شود تا خون قاعدگی از منافذ پرده بکارت خارج شود . انواع دیگر پرده بکارت ، حلقوی و ارتجاعی می باشد . حلقوی غیر ارتجاعی باعث می شود که بیمار خونریزی نداشته باشد . و به پزشک قانونی مراجعه کند تا نوع پرده او مشخص شود . انواع دیگر پرده بکارت منفذ دار ، مشبک ، نواری ، سپتوم دار هستندکه از طریق معاینه مشخص می شوند .

از نظر خاصیت کش سان ، به انواع ارتجاعی یا غیر ارتجاعی تقسیم می شود. در پرده بکارت ارتجاعی خاصیت کش آوردن در طی رابطه جنسی ، بیشتر است .

پرده-بکارت

پرده-بکارت

پارگی پرده بکارت

پرده بکارت فقط بوسیله دخول یک جسم ، دچار پارگی می شود هر مقدار دخول ، باعث بروز صدمه احتمالی می شود . این پرده به هیچ وجه بوسیله رقص ، شنا یا پرش دچار پارگی نخواهد شد .

پارگی پرده بکارت بدون خونریزی

پرده بکارت دارای عروق خونرسان قوی نیست پس ممکن است تمامی پرده ها در طی رابطه جنسی ، دچار خونریزی نشوند .

 در صورتی که به صورت کامل واژن را پوشش دهد . پرده بکارت بسته نامیده می شود که از طریق جراحی باید مسیر آن باز شود تا خون قاعدگی از منافذ پرده بکارت خارج شود . دکتر سیما مظفر جلالیجراح زیبایی زنان  از روش های نوینی در این جراحی ها استفاده می کنند. جهت مشاوره با ایشان می توانید با شماره هایی که در داخل سایت قسمت تماس با ما است تماس حاصل فرمائید .

تشخیص پارگی بکارت

به هیچ وجه با معاینه خود یا مقایسه شکل پرده بکارت خود با تصاویر دیگر ، نمی توان نوع پرده بکارت و یا سلامت آن را مشخص کرد . در پرده بکارت غیر ارتجاعی معمولا پارگی ها به وضوح مشخص اند اما در پرده بکارت ارتجاعی هم آثار رابطه جنسی ، قابل تشخیص است .

چگونه بکارت پاره می شود ؟

خاراندن واژن یا صدمات خارجی ، با پارگی پرده بکارت همراه نیست . اما دخول حتی به مقدار کم با صدمه همراه است . فشار خارجی آب باعث پارگی پرده نمی شود . خروج لخته های ضخیم خون در طی قاعدگی با پارگی پرده بکارت همراه نیست . وجود عفونت واژن با پارگی پرده بکارت همراه نیست به شرطی که جسمی وارد واژن نشود .

 

پرده بکارت ارتجاعی

تقریبا نیمی از زنان دارای پرده بکارت ارتجاعی هستند . تمام پرده های بکارت سالم دارای خاصیت کش سان هستند اما در نوع ارتجاعی خاصیت کش سان بیشتری وجود دارد بطوریکه در طی رابطه جنسی ، پارگی رخ نمی دهد و مجددا به حالت اول برمی گردد . بعد از چندین بار رابطه جنسی ، پرده بکارت شکل شل و بی قوام به خود می گیرد که نشانه رابطه جنسی در پرده بکارت از نوع ارتجاعی است . پس به این دلیل معمولا در این نوع پرده ها وجود خونریزی نامحتمل است .

مطالب مرتبط با این مقاله :

لابیاپلاستی 

تنگ کردن واژن 

سفید کردن واژن 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x