(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کنیم؟

چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کنیم؟

بیشتر خانم ها تصور می کنند زمانی که دچار مشکل یا بیماری شدند باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند . در صورتی که این تصور اشتباه است . برخی از بیماری ها به صورت خاموش می باشد و علائم خاصی ندارد . به همین جهت هر خانمی بخصوص بعد از ازدواج باید چکاب دوره ای داشته باشد .چون برخی از این بیماری ها در صورتی که درمان نشوند ممکن است منجر به سرطان شوند. برای شناخت این بیماری ها با ما همراه باشید .

بهترین متخصص زنان کیست ؟

شایع ترین سوالی که خانم ها می پرسند اینست که بهترین متخصص زنان کیست و از این موضوع را بفهمیم ؟ به طور کلی متخصص زنان خوب رابطه خوبی با بیماران خود ارتباط خوبی برقرار می کند . پزشک باید در رشته زنان تخصص داشته باشد. از پزشک خود سوال کنید در کدام بیمارستان ها فعالیت دارد . همچنین بپرسید چند سال بعد از اخذ مدرک تخصصی خود مشغول به کار است . با این سوالات از تجربه پزشک مطلع می شوید .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ و ۰۲۱۸۸۲۶۳۹۵۳ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

چه زمانی باید به دکتر زنان مراجعه کنیم ؟

به طور قطعی سن خاصی برای مراجعه به دکتر زنان وجود ندارد . ولی هر خانمی باید بعد از سن ۲۰ سالگی هر ۶ ماه یکبار به پزشک متخصص زنان برای چکاپ مراجعه کند . در صورتی که هر نوع علائم غیرطبیعی مانند وجود ترشحات بدبو با رنگ غیر طبیعی ، درد زیر شکم ، نامنظم شدن پریود و… به دکتر زنان مراجعه کنید .

چه-زمانی-باید-به-متخصص-زنان-مراجعه-کنیم؟

بیماری های شایع زنان

  1. کیست تخمدان

کیست تخمدان ضایعاتی هستند که بر روی سطح تخمدان ایجاد می شود . خوشبختانه ۹۰% کیست ها از نوع خوش خیم می باشد . بسیاری از کیست های خوش خیم از نوع فاکشنال هستند یعنی خود به خود ایجاد شده و خود به خود از بین می روند . ممکن است ظاهر ساده باشد یا به صورت توده در تخمدان مشاهده شود .

  1. اندومتریوز

اندومتر بافت پوشاننده رحم است که به صورت  طبیعی در سیکل های ماهیانه قاعدگی دچار تغییرات می شود. . تا زمانی که اندومتر در حفره رحم قرار دارد همه چیز طبیعی است . اما مشکل زمانی ایجاد می شود که این بافت وارد قسمت های دیگری از بدن می شود  . شایع ترین قسمتهایی که ممکن است درگیر شوند ، اجزایی هستند که در داخل لگن وجود دارند . تخمدان و عضله رحم از مهم ترین قسمتهایی است که از هجوم این بافت در امان نمی مانند . اندومتر زمانی که در داخل تخمدان تشکیل شود ، کیستی به نام اندومتریوما را می سازد و اگر در داخل عضله رحم یا همان میومتر باشند ، اندومتریوزیس را تشکیل می دهد . در صورتی که دختران زیر سن ۲۵ سال به این بیماری مبتلا شده باشند و دردهای قاعدگی داشته باشند با قرص های جلوگیری از بارداری می توان درمان کرد . اما در مواردی که هدف درمان نازایی باشد می توان از جراحی لاپاراسکوپی و جراحی استفاده کرد .

  1. زگیل تناسلی

انواع زیادی از زگیل تناسلی در زنان وجود دارد که تنها چند نوع آن خطرناک می باشد که در صورتی که درمان به موقع انجام نشود ، منجر به سرطان دهانه رحم و مقعد می شود . امروزه با پیشرفت تکنولوژی این بیماری خطرناک درمان می شود . استفاده از فریز و لیزر از جمله روش های درمانی زگیل تناسلی می باشد .

  1. سرطان رحم

یکی از بیماری های شایع و خطرناک در بین خانم ها می باشد که یکی از علل مرگ و میر در خانم ها می باشد . خونریزی های غیر طبیعی از علائم این نوع سرطان می باشد .

پیشگیری از بیماری های زنان

روش های مختلفی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های زنان وجود دارد که در راس آنها تشخیص و درمان زودرس می باشد .انجام اقداماتی برای پیشگیری از شایع ترین بیماری ها به شرح ذیل توصیه می شود :

  • انجام تست پاپ اسمیر یک سال بعد از ازدواج یا برقراری اولین رابطه جنسی
  • انجام ماموگرافی هر سال یکبار
  • تزریق واکسن گارداسیل برای پیشگیری از زگیل تناسلی در سه مرحله از سن بلوغ تا ۴۰ سالگی
  • مراجعه به پزشک متخصص زنان هر ۶ ماه یکبار برای چکاپ دوره ای
  • مراجعه به پزشک در صورت مشاهده علائم غیر طبیعی

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x