(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند ؟

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند : عمل زیبایی واژن از جمله جراحی های زیبایی است که طی این سال ها در بین خانم های ایرانی طرفداران بسیاری کسب کرده است ؛  یکی از این عمل های زیبایی ، لابیاپلاستی است. در این مقاله علاوه بر آشنایی با لابیاپلاستی با کاندیدای آن نیز آشنا خواهید شد.

عمل جراحی لابیاپلاستی چیست ؟ چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند

جراحی لابیاپلاستی بر روی لابیاهای واژن صورت می گیرد. لابیاپلاستی برای کوچک کردن ، زیبایی و قرینه کردن لب های بیرونی و درونی واژن انجام می شود. چون این جراحی بیرون از پرده بکارت انجام می شود در بین دختران نیز با استقبال روبه رو شده است.

این عمل توسط متخصص و جراح زنان انجام می شود. در این جراحی بخش هایی از لابیا بریده می شود تا لابیاها کوچکتر یا متقارن شوند.

لابیاپلاستی با لیزر یا به کمک تیغ جراحی که تهاجمی تر است انجام می شود. برای گرفتن بهترین نتیجه از جراحی خود، باید به مراقبت های بعد از لابیاپلاستی توجه کنید تا دچار عفونت یا مشکل دیگری نشوید.

لازم به ذکر است ، انجام عمل جراحی لابیاپلاستی علاوه بر بهبود فرم ظاهری قسمت خارجی ناحیه تناسلی بانوان ، منجر به درمان خشکی واژن ، رفع عفونت مکرر واژینال و از این قبیل موارد نیز می گردد ؛ بنابراین ، می توان ذکر کرد عمل جراحی لابیاپلاستی علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد.

چرا عمل لابیاپلاستی انجام می شود ؟

عمل لابیاپلاستی ممکن است به دلایل زیبایی یا به دلایل پزشکی انجام شود. زیرا لابیای بزرگ یا نامتقارن بر زندگی جنسی و زندگی روزمره بانوان تاثیر منفی دارد. این جراحی معمولا برای خانم هایی انجام می شود که :

  • اندازه لابیای آن ها باعث می شود، هنگام نزدیکی احساس گیر کردن ، درد یا کشیدگی داشته باشند.
  • کاهش اعتماد به نفس و کاهش میل جنسی برای برقراری رابطه به خاطر ظاهر لابیاها.
  •  احساس ناراحتی و سوزش موقع پوشیدن لباس هایی مانند شلوار جین یا لباس زیر.
  • احساس ناراحتی موقع ورزش کردن.
  • انشعاب مسیر ادرار به خاطر بزرگ بودن لابیا.

تمام مشکلات بالا به کمک جراحی لابیاپلاستی رفع می شوند. اما انجام این جراحی برای همه بانوان امکان پذیر نیست در این زمان با این پرسش رو به رو می شویم چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند ؟

جراحی لابیاپلاستی برای چه کسانی ممنوع است یا چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند ؟

با ما همراه باشید ؛ در ذیل به پرسش چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند ، پاسخ داده ایم ؛ جراحی لابیاپلاستی در خانم هایی که در یکی از شرایط زیر قرار دارند ، توصیه نمی شود :

سنین کمتر از ۱۸ سال

دخترانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند ، هنوز در مرحله بلوغ جنسی هستند و لابیاهای آن ها در حال رشد است. نتیجه جراحی در این دختران موقتی است. بهتر است عمل لابیاپلاستی را بعد از ۱۸ سالگی انجام دهید. بهترین سن برای انجام این عمل سنین ۲۰ تا ۵۵ سال است.

سنین بالای ۵۵ سال

در سنین بالاتر از ۵۵ سال ، بهتر است لابیاپلاستی انجام نشود . زیرا در این سن، جوش خوردن زخم ها طولانی تر و سخت تر است. ممکن است به همین دلیل دچار عفونت های بعد از عمل شوید. برای جلوگیری از بروز عفونت به خانم های بالای ۵۵ سال انجام این عمل توصیه نمی شود.

بانوان باردار

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهندعمل لابیاپلاستی در دوران بارداری اصلا توصیه نمی شود. زیرا :

  1. تورم و بزرگ شدن لابیا در زنان باردار به دلیل تغییرات هورمونی صورت گرفته و بعد از زایمان این حالت برطرف می شود.
  2. برای لابیاپلاستی از داروی بی حسی استفاده می شود که برای جنین با عوارضی همراه است.
  3. موقع زایمان طبیعی لابیاها دچار کشیدگی و تغییر شکل می شوند.
  4. خانم های باردار می توانند ۲ تا ۴ ماه بعد از زایمان، لابیاپلاستی را انجام دهند.

اگر بعد از زایمان مایل به انجام لابیاپلاستی هستید، ما به شما خانم دکتر سیما مظفرجلالی را پیشنهاد می کنیم. خانم دکتر مظفر جلالی با داشتن سال ها تخصص و تجربه در زمینه جراحی های زیبایی واژن ، یکی از بهترین متخصص زنان در تهران هستند.

ابتلا به زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی

خانم هایی که زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی دارند به هیچ وجه نباید عمل لابیاپلاستی انجام دهند. چون هر نوع دستکاری روی واژن ممکن است باعث بیشتر شدن زگیل یا تبخال شود.

وجود عفونت و زخم های درون واژنی

خانم هایی که مبتلا به بیماری های عفونی واژینالی هستند یا داخل واژن آن ها به هر دلیلی زخم وجود دارد نباید لابیاپلاستی انجام دهند. درمان این مشکلات مهم تر از عمل لابیاپلاستی است. این دسته از خانم ها می توانند لابیاپلاستی را بعد از درمان عفونت واژینالی یا زخم ها واژنی انجام دهند.

چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند

وجود مشکلات عاطفی در رابطه با همسر

زیبایی واژن می تواند روی اعتماد به نفس یا افزایش میل خانم ها در برقراری رابطه با همسر خود تاثیر مثبتی داشته باشد. اما در مورد خانم هایی که با مشکلات عاطفی با همسر خود مواجه هستند، افزایش جذابیت جنسی به رفع مشکل آن ها کمکی نخواهد کرد. آنها بهتر است به جای انجام لابیاپلاستی یا سایر عمل های زیبایی واژن ( واژینوپلاستی ، پرینورافی ، سفید کردن واژن و تنگ کردن واژن ) از مشاور خانواده کمک بگیرند.

بهترین سن عمل لابیاپلاستی

طبق گفته جراح و متخصص زنان ، بهترین زمان به منظور انجام عمل لابیاپلاستی از سن ۲۰ سالگی به بعد ، می باشد.

آیا عمل لابیاپلاستی دردناک است ؟

افراد در حین انجام عمل لابیاپلاستی ، هیچ گونه دردی را احساس نخواهند کرد ؛ در رابطه با میزان درد ناشی از عمل لابیاپلاستی در دوران نقاهت آن نیز باید ذکر کرد ، به قدری خفیف است که با مصرف مسکن بر طرف می گردد ؛ بنابراین در این باره نگران نباشید.

به بانوانی که تحت عمل جراحی لابیاپلاستی ، قرار گرفته اند ، توصیه می گردد پیش از مصرف مسکن ، پزشک معالج خود را در جریان قرار دهند.

دوران نقاهت عمل جراحی لابیاپلاستی

دوران نقاهت عمل لابیاپلاستی ، طولانی نبوده و بانوان پس از گذشت چند روز از انجام آن ، می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ تنها باید توجه نمایند ، همچنان به نکات و توصیه های پس از عمل لابیاپلاستی ، توجه کرده و به هیچ عنوان در این باره ، سهل انگاری نکنند.

آیا نتیجه عمل لابیاپلاستی بلافاصله پس از آن قابل مشاهده خواهد بود ؟

در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر کرد نتیجه نهایی عمل جراحی لابیاپلاستی ، پس از گذشت چندین ماه و رفع کامل تورم ناشی از آن نمایان خواهد شد.

تجربیات لابیاپلاستی

بانوانی که تصمیم به انجام عمل جراحی لابیاپلاستی گرفته اند ، بهتر است پیش از اقدام به انجام آن ، با افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند ، صحبت کرده و میزان رضایت آن ها را جویا شوند و همچنین از تجربیات ایشان بهره گیرند.

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی ، عملی ایمن جهت رفع غیرقرینگی لابیاها می باشد و در صورتی که توسط جراح و متخصص زنان ماهر و باتجربه ، انجام گیرد و همچنین به رعایت نکات و مراقبت های پس از آن ، توجه گردد ؛ در پی آن ، هیچ گونه خطری بانوان را تهدید نمی کند ؛ به همین منظور ، به کسانی که تصمیم به انجام عمل لابیاپلاستی گرفته اند ، توصیه می گردد به دو نکته فوق بسیار توجه کرده و به هیچ عنوان در این باره ، سهل انگاری نکنند.

هزینه عمل لابیاپلاستی

تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی ، نیازمند مراجعه به جراح و متخصص زنان و قرارگیری تحت معاینه می باشد ؛ چرا که هزینه این جراحی زیبایی واژن ، با توجه به پارامترهای گوناگون در هر فرد متغیر است.

بنابراین ، بانوان زیباجو خواستار انجام عمل جراحی لابیاپلاستی ، به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه آن ، باید به جراح زیبایی زنان مراجعه نمایند.

آیا بیمه هزینه عمل لابیاپلاستی را تحت پوشش قرار می دهد ؟

بیمه ، هزینه هیچ کدام از جراحی هایی که جنبه زیبایی دارند ، را متقبل نمی شود.

سخن پایانی

لابیاپلاستی یکی از انواع عمل های زیبایی واژن است که برای کوچک کردن واژن یا قرینه سازی لابیاها انجام می شود. لابیاپلاستی به جز دلایل زیبایی، به دلایل پزشکی نیز برای خانم هایی که لابیای بزرگ دارند صورت می گیرد. همه خانم ها نمی توانند این عمل را انجام دهند. برای برخی افراد محدودیت هایی برای انجام این عمل وجود دارد. مثلا لابیاپلاستی در زنان باردار ، مبتلایان به زگیل تناسلی ، تبخال تناسلی ، عفونت واژینالی و غیره توصیه نمی شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x