(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

کدام ترشح واژن، کدام بیماری

کدام ترشح واژن، کدام بیماری

یکی از دغدغه های اساسی بانوان نوع و شکل ترشحات واژن است و اغلب آن ها به دلیل نداشتن آگاهی از انواع ترشحات و اینکه کدام از آن ها نشانه بیماری است و کدام یک طبیعی بی دلیل به متخصص زنان مراجعه کرده و خود را در پرسه درمان ترشحی که طبیعی بوده قرا می دهند . این وسواس در میان بانوان معمول بوده چرا که سلامت واژن رابطه مستقیمی با کیفیت رابطه جنسی دارد. اگر فردی احساس کند دچار عفونتی شده که بو و خارش و سوزش به همراه دارد قطع به یقین اولین نگرانی او درباره چگونگی برقراری ارتباط جنسی است. اما کدام ترشح کدام بیماری را به همراه دارد؟ اصلا ترشح طبیعی به چه شکل است ؟ آیا همه ترشحات نشانه عفونت است؟ باید نگران کدام نوع از تشرحات بود ؟ پاسخ تمامی این سئوالات را در ادامه همین مقاله با توضیحات مفصل سیما مظفر جلالی متخصص زنان و زایمان می خوانید:

علت ترشح واژن

در تمام بانوان روزانه مقداری ترشح خارج می شود، که اغلب آن ها طبیعی بوده و به علت پاکسازی واژن از سلول های قدیمی می باشد، بنابراین خارج شدن تمامی ترشحات نشان دهنده عفونت نبوده و جای نگرانی نیست. بانوان باید به این نکته توجه کنند که میزان قوام و رنگ ترشحات از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و مقایسه خود با دیگری برای تشخیص نوعی عفونت کار منطقی ای نیست، لذا با دیدن ترشح غیر معمول باید به بهترین متخصص زنان مراجعه کرده و از مشورت با کسانی که قبلا دچار عفونت شده اند پرهیز کنند.

انواع ترشح واژن

در میان انواع ترشحات واژن برخی طبیعی بوده و حتی لازمه داشتن واژن سالم می باشد و برخی نیز نشانه عفونت و یا بیماری زنان است. در ادامه به بررسی انواع ترشح واژن و علت آن می پردازیم:
درجدول زیر ابتدا به انواع ترشح واژن از لحاظ رنگ می پردازیم:

درادامه می توانید انواع ترشح واژن را به لحاظ شکل مشاهده کنید:

ترشح مخاطی سفید رنگ

این نوع از ترشح مهمترین نوع ترشح در باروری است که چسبنده و غلیظ، مانند چسب چوب می باشد. این نوع ترشح به دلیل غلظت آن حرکت اسپرم را با مشکل رو به رو می کند.

ترشح مخاطی کرمی

این نوع از ترشح که مانند لوسیون است بسیار غلیظ می باشد،که اکثر بانوان آن را با عفونت به اشتباه می گرند.

ترشح مخاط آبکی

این نوع ترشح نشان دهنده نزدیکی زمان باروری است چراکه حرکت اسپرم در آن بسیار راحت می باشد. وقتی بانوان این نوع از ترشح را داشته باشند متوجه خیسی درلباس زیر می شوند. این ترشح بسیار آبکی بوده، رنگ شفاف داشته و به صورت قطره ای خارج می شود.

ترشح مخاط سفید رنگ

این نوع از ترشح از زمان باروری خبر می دهد. ترشح مخاط سفید رنگ حالت کشسانی داشته و زمانی که بین دو انگشت قرار می گرد پاره نشده و حالت کشسانی خود را حفظ میکند. این ترشح به دلیل شناور شدن اسپرم در آن احتمال باروری را افزایش می دهد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ و ۰۲۱۸۸۲۶۳۹۵۳ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

درمان ترشح واژن

ترشحات واژن نشان دهنده سلامت شما بانوان بوده، پس هرگونه تغییر در شکل بو و مقدار آن باید مورد توجه قرار گیرد و در صورت ترشح غیر معمول باید به پزشک مراجعه کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x