(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

ترشحات واژن

ترشحات واژن

دکتر مظفر جلالی متخصص زنان می گوید : ترشحات واژن باید در هر خانمی وجود داشته باشد .واژن بافت مخاطی می باشد که نیاز به ترشحات دارد در صورتی که عاری از آن باشد فرد مبتلا به عفونت می شود . همانطور که اشک در چشم نباشد باعث ایجاد زخم قرنیه می شود . بنابراین ترشحات نشانه سلامت هر خانم می باشد.

ترشحات-واژن

ترشحات-واژن

انواع ترشحات واژن

  1. ترشحات واژن قبل از پریود

در اوایل سیکل های قاعدگی که استروژن غالب می باشد ترشحات باید آبکی و رقیق باشد و باید کش بیاید . در روز ۱۴ سیکل قاعدگی که تخمک گذاری صورت می گیرد ناشی از تاثیر گذاری پروژسترون است . این ترشحات غلیظ شبیه ماست می شود که خانم ها به اشتباه تصور می کنند نشانه عفونت می باشد . این ترشحات پروژسترونی که سفید رنگ است تا روز ۲۸ ادامه پیدا می کند .

  1. ترشحات عفونی واژن

در صورتی که ترشحات کف آلود و خاکستری یا سبز یا زرد غلیظ باشد که همراه با علائمی همچون بوی بد و سوزش باشد نشان دهنده عفونت می باشد . ترشحات کاندیدایی که مانند برفک دهان نوزاد می باشد که واژن در این حالت قرمز می شود نشان دهنده عفونت قارچی می باشد.

 جهت مشاوره با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می توانید با شماره هایی که  ۸۸۲۶۳۴۲۸ – ۸۸۲۶۳۹۵۳تماس حاصل فرمائید .یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

توصیه های درباره ترشحات واژن

  • نباید مکرر ناحیه تناسلی را با شامپو و صابون شستشو دهید . زیرا باعث از بین رفتن چربی که از غدد سباسه در مخاط واژن و ناحیه پرینه ترشح می شود ، می شود . همچنین باعث خشکی این ناحیه می شود که در نهایت ترک های پوستی ، سوزش های شدید و عفونت را به همراه دارد .
  • شستشو با ژل های بانوان هفته ای ۲ الی ۳ بار توصیه می شود ( هر روز شستشو نداشته باشید ) .
  • برای شستشو از آب ولرم استفاده کنید زیرا آب داغ باعث از بین رفتن چربی مخاط واژن و باعث ایجاد عفونت و سوزش و درد در ناحیه تناسلی شود .

خشکی واژن

بسیاری از خانم ها با بالارفتن سن به دلیل خشکی یا آتروفی واژن تمایل به رابطه جنسی ندارند  و در روابط زناشویی دچار مشکل می شوند .

درمان خشکی واژن

با استفاده از لیزر مونالیزا مشکل خشکی واژن به راحتی و سریع درمان می شود . در خانم های که سن بالایی دارند نه تنها لیزر نقش درمانی دارد بلکه باعث بازیابی نیروی جوانی می شود و انگیزه و اعتماد به نفس آنها را افزایش می دهد . در خانم های جوان نیز لیزر باعث استمرار زیبایی و جوانی و شوق و اشتیاق در روابط گرم زناشویی می شود . لیزر هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و همه افراد در هر سنی می توانند از این روش استفاده کنند .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x