(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر : بی اختیاری ادراری در هر سنی رخ می دهد اما بین افراد مسن بیشتر اتفاق می افتد. این عارضه در زنان دو برابر مردان است. این به دلیل کوتاه بودن مجرای ادراری زنان نسبت طول مجرای ادرار در مردان و بروز یائسگی و زایمان در زنان است.  در این مقاله علاوه بر آشنایی با بی اختیاری ادارای به درمان بی اختیاری ادرار در زنان با لیزر مونالیزا نیز خواهیم پرداخت.

انواع بی اختیاری ادرار در زنان

بی اختیاری ادرار زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه های مجرای ادرار به دلیل قوی نبودن نمی توانند ادرار را کنترل کنند و این مسئله باعث نشت ادرار می شود. شایع ترین انواع بی اختیاری ادراری در زنان عبارت است از:

بی اختیاری ادراری ناشی از فشار :

بیشتر در خانم های جوان و بخاطر فشار روی مثانه اتفاق می افتد. این فشار ممکن است به خاطر سرفه، عطسه، خنده یا حرکات ناگهانی و فعالیت بدنی باشد و باعث نشت ادرار شود.

بی اختیاری ادراری ناشی از استرس :

این بیشتر در خانم های مسن شایع است. این افراد تکرر ادرار دارند و ممکن است بیش از ۸ بار در روز نیاز به توالت داشته باشند و مقدار ادرار تخلیه شده اکثرا ناچیز است. موقع خواب یا نوشیدن آب یا شنیدن صدای آب جاری باعث نشت ادرار قبل از رسیدن به توالت می شود.

بی اختیاری ادرار مخلوط :

خانم ها هر دو نوع بی اختیاری ادراری (ناشی از استرس و ناشی از فشار) را دارند.

برای درمان هر نوع بی اختیاری ادراری بانوان، می توانید با خانم دکتر سیما مظفر جلالی ، متخصص زنان ، زایمان و جراحی های زیبایی زنان مشورت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره ۸۸۲۶۳۴۲۸ تماس بگیرید.

دلایل بی اختیاری ادراری در زنان

بی اختیاری ادراری در زنان ممکن است به یک یا چند دلیل از دلایل زیر مرتبط باشد :

 • بارداری و زایمان
 • یائسگی
 • اضافه وزن
 • فشار یبوست به عضلات مثانه و کف لگن
 • مصرف زیاد کافئین در روز و پر شدن سریع مثانه
 • عفونت های دستگاه ادراری
 • آسیب عصبی در مثانه، مجرای ادرار یا عضلات کف لگن
 • عمل های جراحی که به عضلات کف لگن آسیب می زند مثل هیسترکتومی

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

راه های تشخیص بی اختیاری ادرار

ممکن است پزشک شما برای تشخیص علت بی اختیاری ادراری شما، از روش های استفاده کند:

 1. آزمایش ادرار برای بررسی وجود عفونت
 2. سونوگرافی
 3. تست فشار مثانه به کمک سرفه یا فشار دادن مثانه و غیره
 4. سیستوسکوپی برای پیدا کردن بافت آسیب دیده در دستگاه ادراری
 5. آیرودینامیک برای اندازه گیری مقدار مایعاتی که مثانه نگه می دارد

درمان بی اختیاری ادرار در زنان

درمان بی اختیاری ادرار با لیزرپزشکان ممکن است از یکی از روش های زیر برای درمان بی اختیاری ادرار استفاده کنند :

 • درمان خانگی : کاهش وزن، ترک سیگار، انجام تمرینات کگل، تغییر رژیم غذایی یا درمان یبوست
 • دارو درمانی
 • تزریق کلاژن
 • بوتاکس
 • عمل جراحی : برای زنانی که قصد بارداری دارند این روش توصیه نمی شود.
 • درمان با لیزر : این یک روش سرپایی و درمان قطعی برای بی اختیاری ادراری است که با دستگاه لیزر مونالیزاتاچ انجام می شود.

درمان بی اختیاری ادرار در زنان با لیزر

دستگاه لیزر مونالیزاتاچ استفاده از لیزر دی اکسید کربن برای درمان اختلالات و زیبایی واژن مورد استفاده قرار می گیرد. فقط با تغییر در شدت اشعه لیزر و فرکانس آن می توان از این دستگاه لیزر برای عمل های زیبایی واژن مثل تنگ کردن واژن ، سفید کردن واژن ، لابیاپلاستی یا درمان اختلالاتی مثل بی اختیاری ادرار ، بر طرف کردن عفونت های واژینالی و غیره استفاده کرد.

درمان بی اختیاری ادرار با لیزردر درمان بی اختیاری ادراری زنان با لیزر می توان گفت بیش از  ۹۹ درصد خانم ها توانسته اند به طور کامل بی اختیاری ادراری خود را بدون بازگشت بی اختیاری ادرار درمان کنند. درمان بی اختیاری ادرار با لیزر مونالیزا بر خلاف روش های جراحی که تهاجمی هستند و با برش روی بدن انجام می شوند، یک روش بسیار کم تهاجم است. یعنی بدون نیاز به برش انجام می شود و عوارض جانبی خاصی به دنبال ندارد. تنها عارضه ای که در پوست های خیلی حساس مشاهده شده، این است که پوست بیمار برای مدت کوتاهی به خاطر تابش لیزر دچار التهاب و قرمزی خفیفی می شود. البته این عارضه نه چندان مهم خیلی زود از بین خواهد رفت.

لیزر مونالیزاتاچ  با تحریک کلاژن سازی در دیواره مثانه، مجاری ادراری و عضلات کف لگن به تقویت آن ها کمک می کند. ماهیچه های مثانه یا ماهیچه های کف لگن به هر دلیلی که دچار آسیب دیدگی شده باشند، لیزر باعث تحریک رشد بافت سالم جدید به جای بافت آسیب دیده قبلی خواهد شد. در این روش درمان بی اختیاری ادرار ، دیواره جلویی واژن نیز که وظیفه حمایت از عضلات متصل به واژن را برعهده دارد به کمک لیزر تقویت می شود.

بنابراین قدرت و انعطاف پذیری این عضلات نیز بیشتر خواهد شد و در نهایت، قدرت کنترل مثانه موقع خروج ادرار افزایش پیدا کرده و بی اختیاری ادراری درمان می شود.

با تقویت دیواره جلویی واژن با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ، مجرای ادراری که از جای اصلی خود جا به جا شده بودند و به مثانه فشار می آوردند، سر جای اول خود برگرداننده می شوند و فشاری که قبلا به مثانه وارد می شد به این ترتیب از بین می رود.

کمک دیگر لیزر مونالیزا به درمان بی اختیاری ادراری در خانم ها این است که لیزر باعث افزایش جریان خون در ناحیه آسیب دیده می شود. افزایش جریان خون به تحریک کلاژن سازی در ماهیچه های کف لگن و تقویت این ماهیچه ها کمک می کند.

تقویت ماهیچه های کف لگن باعث می شود خروج ادرار با کنترل بیشتری صورت بگیرد. در مواردی که تمرینات ورزشی کگل نتواند ماهیچه های کف لگن را تقویت کند و آسیب این ماهیچه ها زیاد باشد، معمولا توصیه پزشکان برای درمان بی اختیاری ادراری ، به کار گیری روش لیزر مونالیزا خواهد بود.

برای درمان بی اختیاری ادرار با لیزر مونالیزا ، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیما مظفر جلالی ، متخصص زنان، زایمان و جراحی های زیبایی زنان بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره ۸۸۲۶۳۴۲۸ تماس بگیرید.

مزایای درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

همانطور که قبلا گفتیم بی اختیاری ادراری به هر دلیلی که باشد می توان برای درمان قطعی آن از لیزر مونالیزاالچ استفاده کرد. به دلیل کوتاه بودن مدت درمان و سایر مزایایی که این روش درمانی دارد، استفاده از این روش در بین خانم های ایرانی بسیار شایع شده است. از مزیت های درمان بی اختیاری ادرار با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. در این روش هیچ دردی احساس نمی کنید.
 2. بخاطر تهاجمی نبودن هیچ جای زخم و برشی روی بدن باقی نخواهد ماند.
 3. استفاده از لیزر برای درمان کاملا بی خطر است.
 4. هیچ عوارض جانبی به دنبال ندارد. در بعضی افراد کمی التهاب و قرمزی روی پوست ایجاد می شود که چیز چندان مهمی نیست.
 5. مثل عمل جراحی نیازی به بی هوشی ندارد.
 6. درمان با لیزر کاملا سرپایی انجام می شود.
 7. هیچ نیازی به بستری شدن وجود ندارد.
 8. پس از درمان با این روش، دوره نقاهت نیاز ندارید و به سرعت می توانید به کارهای عادی خود برگردید.
 9. از نظر هزینه روش کاملا مقرون به صرفه ای است.
 10. در مدت زمان کوتاهی درمان صورت می گیرد و می توانید نتیجه آن را مشاهده کنید.

سوالات پر تکرار درباره درمان بی اختیاری ادرار با لیزر مونالیزا

درباره درمان بی اختیاری ادراری با لیزر مراجعان معمولا از پزشک خود این سوالات را می پرسند که جواب آن ها را نیز در ادامه خواهید دید :

هزینه درمان بی اختیاری ادرار با لیزر مونالیزا چقدر است ؟

هزینه درمان به محل مراجعه شما، میزان تخصص و تبحر پزشک، تعداد جلسات درمان و میزان شدت آسیب هایی که منجر به بی اختیاری ادرار شده است، بستگی دارد. پس از انتخاب پزشک مورد نظرتان و بعد از انجام معاینات لازم، برای اطلاع از هزینه های دقیق می توانید از مطب ایشان سوال کنید.

تعداد جلسات درمان بی اختیاری ادراری با لیزر چقدر است ؟

تعداد جلسات درمان به تشخیص پزشک و میزان آسیب دیدگی هایی که باعث بی اختیاری ادرار شده است بستگی دارد. ولی معمولا بیماران برای درمان کامل به ۱ تا ۳ جلسه لیزر نیاز خواهند داشت. تعداد جلسات درمان نیز پس از معاینه، توسط پزشک به شما اطلاع داده می شود.

هر جلسه درمان با لیزر چقدر طول می کشد ؟

معمولا برای هر جلسه درمان بی اختیاری ادراری با لیزر، ۲۰ دقیقه زمان نیاز هست.

محل لیزر دچار سوختگی وسوزش می شود ؟

خیر، فقط پوست شما دچار کمی التهاب و تورم می شود که چندان هم آزاردهنده نیست و خیلی زود این عوارض بر طرف می شوند. اکثرا اوقات فقط کمی حرارت در محل لیزر احساس می کنید؛ بدون اینکه سوزش یا دردی احساس کنید.

امیدواریم در این مقاله به سوالات شما درباره درمان بی اختیاری ادراری با لیزر مونالیزا تاچ پاسخ داده باشیم. در صورتی که سوال دیگری در این مورد داشتید، می توانید از بخش نظرات در زیر همین مقاله، آن را مطرح کنید. به سوالات شما در همین صفحه پاسخ داده خواهد شد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x