(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی

امروزه با پیشرفت علم در حوزه پزشکی می توان به جرات گفت تمام جراحی های مربوط به اعضای داخل شکم را می توان با لاپاراسکوپی انجام داد . این روش هم برای تشخیص بیماری و هم درمان آن استفاده می شود .از آنجائیکه جراحی باز عوارض زیادی برای بیمار به همراه دارد این روش بدون برش جایگزینی برای این نوع جراحی شده است که  در ادامه به نحوه جراحی و کاربردهای آن می پرداززیم.

لاپاراسکوپی چیست ؟

لاپاراسکوپی نوعی جراحی است که جراح با ایجاد چند سوراخ کوچک لوله ای مخصوص را وارد فضای شکم می کند و از طریق آندوسکوپ های حساس و دقیق اعضای داخل شکم قابل مشاهده می شود . این کار برای تشخیص بیماری ها در درون شکم می باشد . این جراحی با بیهوشی انجام می شود و برشی در سطح پوست زده نمی شود .

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی

کاربرد لاپاراسکوپی

نقش مهم لاپاراسکوپی کمک به درمان ناباروری در خانم ها می باشد . با استفاده از این روش می توان بیماری هایی که باعث نازایی در زنان می شوند از جمله اندومتریوز و چسبندگی لوله های رحمی درمان کرد .

لاپاراسکوپی آندومتریوز

اندومتریوز یکی از بیماری های مهم زنان می باشد که علامت اصلی آن درد و ناراحتی است . در دیواره رحم بافت هایی به نام اندومتروجود دارد که در دوران قاعدگی این بافت ها از دیواره رحم ریخته و باعث خون پریود می شود . در صورت برگشت خون قاعدگی به لگن بافت اندومتر در ناحیه ای غیر از رحم شروع به رشد و گسترش می کند که در نتیجه باعث ایجاد اندومتریوز می شود . درمان اصلی این بیماری لاپاراسکوپی است .

لاپاراسکوپی لوله های رحمی

عوامل مهمی در ناباروری زنان نقش دارند . یکی از این موارد چسبندگی های لوله های رحمی است که باعث انسداد آنها می شود . لوله های رحمی تخمک را به داخل رحم منتقل می کند و اسپرم را وارد لوله می کند تا لقاح صورت گیرد در صورت انسداد در این ناحیه اسپرم و تخمک بهم نرسیده در نتیجه لقاح صورت نمی گیرد . با جراحی لاپاراسکوپی می توان چسبندگی ها را از لوله های رحمی جدا کرده و آن را ترمیم کرد .

 جهت مشاوره با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می توانید با شماره هایی که  ۸۸۲۶۳۴۲۸ – ۸۸۲۶۳۹۵۳تماس حاصل فرمائید .یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

لاپاراسکوپی کیست تخمدان

در رحم انواع کیست هایی ایجاد می شود که خوش خیم یا بدخیم می باشد . کیست هایی که به درمان دارویی پاسخ نمی دهند و باید خارج شوند از طریق لاپاراسکوپی از رحم خارج می شوند .

تفاوت جراحی باز با لاپاراسکوپی

  • در لاپاراسکوپی سوراخ های کوچکی به اندازه یک سانتی متر ایجاد می شود در صورتی که در جراحی باز ( مانند خارج کردن کیست تخمدان ) از برش ۴ تا ۵ سانتیمتری استفاده می شود .
  • طبیعتا زخم کوچک زودتر خوب می شود و دوران نقاهت کوتاهتری دارد این از مزایای لاپاراسکوپی نسبت به جراحی باز است .
  • عوارض بعد از لاپاراسکوپی نظیر عفونت ، درد بسیار کم است در حالی که در جراحی باز به دلیل برش های بزرگ این عوارض بیشتر است .
  • بیمار یک روز بعد از لاپاراسکوپی می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد در صورتی که بعد از جراحی باز نیاز به حداقل ۱۰ تا ۱۵ روز استراحت می باشد .
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x