(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

تنگ کردن واژن

 روش های تنگ کردن واژن

به مرور زمان ، تحت تاثیر عواملی ؛ از جمله افزایش سن ، زایمان و از این قبیل موارد واژن خاصیت الاستیسیته و کشسانی خود را از دست داده و دچار شل شدگی می شود ؛ بانوان به منظور رفع آن می توانند اقدام به انجام یکی از روش های تنگ کردن واژن نمایند. ( واژینوپلاستی )

یکی از نکات بسیار مهمی که باید بانوان به آن توجه نمایند در این باره است که تنگ بودن بیش از انداره واژن نیز اتفاق خوب و خوشایندی نیست ، چرا که می تواند منجر به بروز واژینیسموس و ترس از برقراری رابطه جنسی شود.

تنگ کردن واژن

معمولا تغییر اندازه واژن از ۴۰ سالگی به بعد خود را نشان می دهد ، آن هم به این خاطر است که از این سن به بعد خانم ها در نزدیکی یائسگی هستند و سطح هورمون استروژن در بدن کاهش می یابد ؛ از جمله عوارض کاهش استروژن ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • نازک شدن دیواره واژن
  • خشک شدن واژن
  • کاهش الاستیسیته و خاصیت ارتجاعی

عوارض گشادی واژن

گشاد شدن دهانه واژن ، می تواند منجر به بروز علائم و اختلالاتی ؛ مانند بی اختیاری ادرار ، خشکی واژن و کاهش میل جنسی شود.

تنگ کردن واژن با جراحی

یکی از روش هایی که برای درمان گشادی واژن انجام می شود ، جراحی پرینورافی است که با بازسازی عضلات و ماهیچه های دهانه واژن ، به تنگ کردن این ناحیه کمک می کند ؛ پرینورافی نه تنها باعث کاهش حساسیت حین رابطه جنسی می شود ، بلکه با افزایش میل جنسی نیز همراه خواهد بود.

دوران نقاهت جراحی تنگ کردن واژن

دوره نقاهت جراحی تنگ کردن واژن ، به این صورت است که فرد باید به مدت یک ماه تا شش هفته از رابطه جنسی خودداری کند.

بانوان بعد از گذشت یک هفته از جراحی ، می توانند به محل کار خود بازگردند.

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر مونالیزا تاچ ( MonaLisa Touch ) ، روشی ایمن و موثر است که در تنگ کردن واژن کاربرد دارد ؛ در این روش ، لیزر مستقیما به لایه های سطحی و اپیتلیوم واژن تابانده می شود تا علاوه بر تحریک به کلاژن سازی و تولید مجدد بافت ، روند خونرسانی به این نواحی نیز بهبود یابد.

تنگ کردن واژن با نخ

از جمله روش های تنگ کردن واژن که در حال حاضر طرفداران بسیاری دارد ، تنگ کردن واژن با نخ می باشد. تنگ کردن واژن با نخ با کمترین تهاجم و به صورت سرپایی انجام می شود و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه می باشد.

تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی چیست ؟

واژینوپلاستی ، روندی است که در آن تنگ کردن واژنی که در اثر زایمان یا افزایش سن ، شل یا گشاد شده است ، مورد هدف قرار می گیرد ؛ برخی جراحان مدعی هستند که این روش می تواند حتی حساسیت را نیز بهبود بخشد و این یک ادعای بسیار چالش برانگیز است.

واژینوپلاستی چه کاری را انجام می دهد ؟

در واژینوپلاستی ، ماهیچه های جدا شده در کنار هم قرار گرفته و پوست مخاطی اضافی ، از قسمت پشت واژن برداشته می شود ؛ این پوست اضافی را می توان برای ایجاد یک شکل ظاهری زیباتر نیز جدا کرد.

روند واژینوپلاستی

وقتی مقدار تنگ شدگی مشخص شد ، یک برش پای شکل به منظور ترسیم پوست اضافی که باید از داخل واژن برداشته شود ، علامت گذاری می شود ؛ در زیر این پوست ، بافت ها با بخیه های قوی ، سفت می شوند.

وقتی کانال واژن تنگ شد ، پوست مخاطی بخیه زده می شود ؛ اگر پوست اضافی بیرون زده ای وجود داشته باشد ، به منظور ایجاد زیبایی بیشتر ، این پوست بیرون زده نیز برداشته می شود.

تنگ کردن واژن با ورزش

تمرینات کگل ، از جمله اقداماتی است که به تقویت عضلات واژن کمک کرده و در درمان مواردی ؛ همچون بی اختیاری ادرار نیز بسیار موثر عمل می کند.

نحوه انجام تمرینات کگل به این صورت است :

  • ابتدا فرد باید بر روی سطحی صاف دراز بکشد.
  • سپس ، عضلات کف لگن باید تنگ و سفت شوند ، بهتر است فرد به مدت ۵ ثانیه در همان حالت بماند و سپس عضلات را رها کند.
  • این حرکات باید چندین بار در طول روز تکرار شوند.

کاندیدای تنگ کردن واژن

  • زایمان طبیعی

زایمان طبیعی موجب می شود ، دهانه واژن شکل خود را از دست داده و به شکل اولیه خود بر نگردد ؛ در حالی که شخص بیش از دو مرتبه زایمان طبیعی انجام دهد ، واژن بیشتر گشاد می شود. این موضوع ، رایج ترین و اساسی ترین علت گشادی واژن می باشد.

  • بالا رفتن سن

یکی از دلایل آن افزایش سن می باشد ؛ زیرا پوست به مرور زمان دیگر کلاژن سازی انجام نمی دهد و بدین ترتیب ، قوام خود را از دست می دهد.

  • رابطه جنسی بسیار

دهانه واژن با هر مرتبه ای که رابطه جنسی برقرار می شود ، دچار تغییراتی می گردد و به مرور زمان موجب گشادی واژن می شود.

بهترین توصیه برای زنانی که قصد انجام جراحی واژن را دارند :

با پزشک خود درباره احساسات ،  دغدغه ها و نیز انتظارات تان از جراحی و هر گونه گزینه غیر جراحی صحبت کنید ؛ ورزش های مورد هدف برای تقویت عضلات لگنی ، می تواند ماهیچه های واژنی شل و ضعیف را تقویت کرده و بر انگیختگی جنسی را ارتقا بخشد ؛ مشاوره با پزشک می تواند موضوعات اعتماد به نفس را نیز مورد هدف قرار دهد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x