(021) 88263428
(021) 88 26 39 53
روزهای حضور در مطب
روزهای فرد ۹ صبح تا ۱۹ شب

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

واژن خاصیت الاستیسیته و کشسانی دارد، اما به مرور زمان، با افزایش سن و بعد از زایمان، از میزان این خاصیت کاسته و دیواره واژن شل می شود. داشتن شرکای جنسی متعدد نیز از دیگر علل گشاد شدن واژن می باشد. جراحی تنگ کردن واژن می تواند یکی از روش های موثر در بهبود این عارضه باشد.

گشاد شدن واژن روند طبیعی افزایش سن است و برای تمامی خانم ها اتفاق می افتدما این مورد را بهتر است در نظر داشته باشید که همیشه، تنگ بودن واژن اتفاق خوب و خوشایندی نیست، تنگ بودن زیاد واژن می تواند منجر به بروز درد حین رابطه جنسی شود.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

علت گشاد شدن واژن

در طول رابطه جنسی، عضلات و ماهیچه های واژن به طور طبیعی شل می شوند، حال اگر خانمی از لحاظ فیزیکی و روانی برای این کار آماده نباشد، عضلات واژن شل نمی شوند و زن به مشکل برخواهد خورد. حتی تنگ بودن واژن نیز می تواند باعث بروز واژینیسموس و یا ترس از برقراری رابطه جنسی شود.

معمولا تغییر اندازه واژن از ۴۰ سالگی به بعد خود را نشان می دهد، آن هم به این خاطر که از این سن به بعد خانم ها در نزدیکی یائسگی هستند و سطح هورمون استروژن در بدن کاهش می یابد. از جمله عوارض کاهش استروژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نازک شدن دیواره واژن
 • خشک شدن واژن
 • کاهش الاستیسیته و خاصیت ارتجاعی

عوارض گشادی واژن 

گشاد شدن دهانه واژن می تواند منجر به بروز علائم و اختلالاتی مانند بی اختیاری ادرار، خشکی واژن، و کاهش میل جنسی می شود.

تنگ کردن واژن با جراحی

یکی از روش هایی که برای درمان گشادی واژن  استفاده می شود جراحی پرینورافی است که بازسازی عضلات و ماهیچه های دهانه واژن، اندازه دهانه واژن به تنگ کردن این ناحیه کمک می کند. پرینورافی نه تنها باعث کاهش حساسیت حین رابطه جنسی می شود، بلکه باعث افزایش میل جنسی نیز خواهد شد.

آیا تنگ کردن واژن میل جنسی را کاهش مخی دهد ؟

خیر می توان گفت، پرینورافی شیوه جراحی است که علاوه بر تنگ کردن واژن ، تغییری در میزان حساسیت و میل جنسی ایجاد نمی کند. در این روش، برش های V شکل در دیواره خلفی واژن ایجاد می شود، سپس هر گونه اسکار ناشی از جراحی های قبلی نیز برداشته خواهد شد. در این روش، که با برداشته شدن لایه های اضافی واژن نیز همراه می باشد، دیواره تنگ تر خواهد شد.

نقاهت تنگ کردن واژن با جراحی 

دوره نقاهت جراحی تنگ کردن واژن به این صورت است که فرد بایستی به مدت یک ماه تا شش هفته از رابطه جنسی خودداری کند. و بعد از گذشت یک هفته از جراحی، فرد می تواند به محل کار خود برگردد.

گشاد شدن واژن روند طبیعی افزایش سن است و برای تمامی خانم ها اتفاق می افتد، و راه هایی جهت تنگ کردن واژن وجود دارد.دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان، زایمان و نازایی با بهره گیری از روش های نوینی به انجام جراحی تنگ کردن واژن می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ و ۰۲۱۸۸۲۶۳۹۵۳ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر مونالیزا تاچ (MonaLisa Touch)، روشی ایمن و موثر است که در تنگ کردن واژن کاربرد دارد. در این روش، لیزر مستقیما به لایه های سطحی و اپی تلیومی واژن تابانده می شود، تا علاوه بر تحریک کلاژن سازی و تولید مجدد بافت، روند خونرسانی به این نواحی نیز بهبود یابد.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با نخ، از جمله روش هایی است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. استفاده از نخ، روشی است با کمترین میزان تهاجم که به صورت سرپایی انجام می شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.

از آن جایی که در این روش، از نخ های جاذب استفاده می شود، نتایج طولانی را نیز به همراه دارد. دوره نقاهت نیز به این صورت است که بهتر است فرد برای مدتی از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین دوری کند.

تنگ کردن واژن با لیزر RF

RF ، یکی از روش های موثر در تنگ کردن واژن می باشد، که بافت های داخلی و خارجی واژن را نیز تنگ می کند. در نتیجه، به بهبود ظاهر ناحیه تناسلی و جوانسازی واژن نیز کمک می کند.

تنگ کردن واژن با ورزش

یکی از اقداماتی که به تقویت عضلات واژن کمک می کند، تمرینات لگنی است که با عنوان تمرینات کگل نیز شناخته می شوند. این قبیل تمرینات در درمان مواردی هم چون بی اختیاری ادرار، نیز موثر می باشند. نحوه انجام این تمرینات به این صورت است:

 • ابتدا فرد بایستی بر روی سطحی صاف دراز بکشد.
 • سپس، عضلات کف لگنی باید تنگ و سفت شوند، بهتراست فرد به مدت ۵ ثانیه در همین حالت بماند، و سپس عضلات را رها کند.
 • این حرکات بایستی چندین بار در طول روز تکرار شود.

نداشتن درد حین درمان، دوره نقاهت بسیار کوتاه، و نبود هر گونه عوارض جانبی از جمله مزایای روش هایی است که در بالا به آن ها اشاره شد، به خصوص روش های غیر جراحی. تنها ممکن است جهت رسیدن به نتایج مطلوب، درمان در چند جلسه انجام شود.

مزایای تنگ کردن واژن 

 • جوانسازی واژن
 • پرینه های واژن بالا برده می شود
 • می توان پرینه را پس از زایمان بازسازی کرد .
 • واژن تنگ می شود .
 • چروک های پوستی برطرف می شود .
 • بازسازی پرینه پس از اپیوزوتومی
 • افتادگی رحم را برطرف می کند
 • بی اختیاری ادرار را بهبود می بخشد
 • لابیاپلاستی
 • نشانه های یائسگی را برطرف می کند .
 • خشکی واژن درمان می شود .
 • رفع سوزش در نواحی تناسلی
 • برطرف شدن درد در زمان برقراری رابطه جنسی

دوام این روش در برابر با روش و راه های دیگر بیشتر می باشد و اگرچه مراقبت های مورد نیاز پس از آن صورت گیرد می توان تاثیر آن را در دراز مدت مشاهده کرد .

کاندیدای تنگ کردن واژن

کسانی که برای تنگ کردن واژن گزینه عالی هستند آن هایی هستند که به دلایل مختلفی به گشادی واژن مبتلا شده اند .

 • زایمان طبیعی به تعداد دفعات بسیار

زایمان طبیعی موجب این می شود که دهانه واژن شکل خود را از دست دهد که پس از نخستین زایمان به شکل اولیه خود بر نمی گردد . در حالی که شخص بیشتر از دو مرتبه زایمان طبیعی انجام دهد واژن بیشتر گشاد می شود . این موضوع رایج ترین و اساسی ترین علت گشادی واژن می باشد که تنها راه رفع کردن آن جراحی تنگ کردن واژن می باشد .

 • بالا رفتن سن

 • یکی از دلایلی که موجب این می شود که پوست تغییر کند افزایش سن می باشد . چون پوست به مرور زمان دیگر کلاژن سازی را انجام نمی دهد و شادی و قوام خود را از دست می دهد . این موضوع برای زنان تاثیرات بسیار منفی در برقراری رابطه جنسی می گذارد . به همین دلیل زنانی که در رده سنی بیشتر از ۴۰ سال هستند جهت جوانسازی نواحی تناسلی خود اقدام به جراحی زیبایی واژن همچون لابیا پلاستی و تنگ کردن واژن می کنند .
 • تعداد رابطه جنسی بسیار

در حالت عادی دهانه واژن با هر مرتبه ای که رابطه جنسی برقرار می شود دچار تغییراتی می شود  . در حالی که رابطه جنسی به مرور زمان موجب گشادی واژن می شود که نباید در این باره نگران شد و می توان به وسیله جراحی آن را برطرف کرد .

روش های خانگی تنگ کردن واژن 

چگونه با زردچوبه واژن را تنگ کنیم ؟یکی از سوالات رایجی است که افراد می پرسند که در پاسخ باید گفت این ادویه تاثیری در شکل واژن ندارد و ممکن است تنها حفره آن را تنگ کند نه کانال واژن را . بنابراین توصیه نمی شود زیرا ناحیه تناسلی از حساسیت زیادی برخوردار است و ممکن است عوارضی برای فرد داشته باشد .

میوه های تنگ کننده واژن 

یکی دیگر از روش هایی که در بین افراد شایع می باشد تنگ کردن واژن با انار است که همانطور که اشاره کردیم تاثیر چندانی ندارد و تاثیر آن موقت است .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x
()
x